Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3492
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezdomni bandyci wpadli grillując w altance

Piątek, 28 listopada 2008, 10:49
Aktualizacja: Sobota, 29 listopada 2008, 8:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bezdomni bandyci wpadli grillując w altance
Fot. TEJO
Policjanci i strażnicy miejscy zatrzymali 24–letnią kobietę i 30–latka, którzy włamali się do jednej z altanek. W trakcie czynności okazało się, że „złodziejska para” 26 października zaatakowała kratką ściekową kasjerkę sklepu i ukradła jej tysiąc złotych. Teraz przestępcom grozi kara do 12 lat więzienia. Dziś zostali doprowadzeni do aresztu.

Spędzą tam najmniej trzy najbliższe miesiące. Dwa dni wcześniej o tym, że koczują w jednej z altanek poinformował policję, właściciel działki. Kiedy para przygotowywała sobie posiłek na grillu, na miejscu pojawiła się straż miejska i policjanci, którzy zakuli w kajdany pijanych włamywaczy. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a jej towarzysz - 1,2 promila. Po sprawdzeniu ich tożsamości okazało się, że od miesiąca są poszukiwani.

Jak ustalili policjanci, byli sprawcami rozboju i kradzieży z 26 października. Wieczorem wykorzystując nieobecność klientów w jednym z jeleniogórskich sklepów kratką ściekową uderzyli oni ekspedientkę w głowę, a następnie z kasy ukradli pieniądze i uciekli.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci Sekcji Kryminalnej KMP i Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze rozpoczęli poszukiwania złodziei. Na podstawie rysopisów uzyskanych od pokrzywdzonej wytypowali dwie osoby podejrzewane o to przestępstwo.

Osoby te okazała na tablicy poglądowej pracownica sklepu, która rozpoznała je jako sprawców napadu. Do przestępca przyznali się również sami sprawcy. Wcześniej był kłopot z ich namierzeniem, bo byli bezdomni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group