Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14351
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezdomni bandyci wpadli grillując w altance

Piątek, 28 listopada 2008, 10:49
Aktualizacja: Sobota, 29 listopada 2008, 8:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bezdomni bandyci wpadli grillując w altance
Fot. TEJO
Policjanci i strażnicy miejscy zatrzymali 24–letnią kobietę i 30–latka, którzy włamali się do jednej z altanek. W trakcie czynności okazało się, że „złodziejska para” 26 października zaatakowała kratką ściekową kasjerkę sklepu i ukradła jej tysiąc złotych. Teraz przestępcom grozi kara do 12 lat więzienia. Dziś zostali doprowadzeni do aresztu.

Spędzą tam najmniej trzy najbliższe miesiące. Dwa dni wcześniej o tym, że koczują w jednej z altanek poinformował policję, właściciel działki. Kiedy para przygotowywała sobie posiłek na grillu, na miejscu pojawiła się straż miejska i policjanci, którzy zakuli w kajdany pijanych włamywaczy. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a jej towarzysz - 1,2 promila. Po sprawdzeniu ich tożsamości okazało się, że od miesiąca są poszukiwani.

Jak ustalili policjanci, byli sprawcami rozboju i kradzieży z 26 października. Wieczorem wykorzystując nieobecność klientów w jednym z jeleniogórskich sklepów kratką ściekową uderzyli oni ekspedientkę w głowę, a następnie z kasy ukradli pieniądze i uciekli.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci Sekcji Kryminalnej KMP i Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze rozpoczęli poszukiwania złodziei. Na podstawie rysopisów uzyskanych od pokrzywdzonej wytypowali dwie osoby podejrzewane o to przestępstwo.

Osoby te okazała na tablicy poglądowej pracownica sklepu, która rozpoznała je jako sprawców napadu. Do przestępca przyznali się również sami sprawcy. Wcześniej był kłopot z ich namierzeniem, bo byli bezdomni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
734
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group