Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 16917
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bez topienia marzanny i wagarów

Wtorek, 20 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 20 marca 2007, 10:58
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bez topienia marzanny i wagarów
Fot. Archiwum
W zimnie i bez tradycji powitają wiosnę.

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny w tym roku przypada w środę. Nie będzie polem do popisu dla uczniów, którzy chcą odpuścić sobie szkolne zajęcia i powagarować. Nie będzie też tradycyjnego topienia marzanny, którego nie poleca Ministerstwo Edukacji.

– W gimnazjach i szkołach średnich trwają rekolekcje, to zarazem są wolne od normalnej nauki dni – usłyszeliśmy w wydziale oświaty. A w podstawówkach uczniowie raczej wagarują rzadko.

Kolorową paradą powitają wiosnę młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Sobieszowa. Przemarsz zacznie się z ul. Karkonoskiej o godz. 9. Imprezę współorganizuje straż miejska. „Piętnastka” zastosowała się zaleceń Ministerstwa Edukacji, które nie pochwala obyczaju topienia marzanny.
– Tego elementu zabraknie, ale będzie to korowód radości i powitania pierwszego dnia wiosny – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy straży miejskiej.

Nie wiadomo, czy do rad ministra Giertycha dostosują się przedszkola.
– Najmłodsi mieszkańcy lubią spacery i symboliczne topienie marzanny. Osobiście nie widzę w tym nic złego – mówi jedna z nauczycielek wychowania przedszkolnego.

Mundurowych nie martwią zbytnio prognozy pogody, według których wiosna przyniesie nie słońce i ciepło, ale zimno i śnieg. Na pewno z tego powodu mniej młodzieży będzie szaleć na ulicach.
– Będą jednak kontrolne patrole w barach i pubach oraz w tych miejscach, które stróżom prawa znane są z tego, że stanowią ulubione miejsce spożywania przez młodzież wyskokowych napitków – ostrzegają strażnicy miejscy i policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
187
Zofia
30%
Rozalia
13%
Julia
42%
Mia
15%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nauka potwierdza. Mężczyźni chorują bardziej
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
112
Jasnowidz pomógł odnaleźć telefon zamordowanego dziecka!
 
Pogoda
Od niedzieli napływ powietrza arktycznego
 
Aktualności
O Romach w Senacie
 
Aktualności
Integracyjne Podchody w Zaczarowanym Lesie Milanos – wspólna zabawa bez barier
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group