Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7184
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bez topienia marzanny i wagarów

Wtorek, 20 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 20 marca 2007, 10:58
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bez topienia marzanny i wagarów
Fot. Archiwum
W zimnie i bez tradycji powitają wiosnę.

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny w tym roku przypada w środę. Nie będzie polem do popisu dla uczniów, którzy chcą odpuścić sobie szkolne zajęcia i powagarować. Nie będzie też tradycyjnego topienia marzanny, którego nie poleca Ministerstwo Edukacji.

– W gimnazjach i szkołach średnich trwają rekolekcje, to zarazem są wolne od normalnej nauki dni – usłyszeliśmy w wydziale oświaty. A w podstawówkach uczniowie raczej wagarują rzadko.

Kolorową paradą powitają wiosnę młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Sobieszowa. Przemarsz zacznie się z ul. Karkonoskiej o godz. 9. Imprezę współorganizuje straż miejska. „Piętnastka” zastosowała się zaleceń Ministerstwa Edukacji, które nie pochwala obyczaju topienia marzanny.
– Tego elementu zabraknie, ale będzie to korowód radości i powitania pierwszego dnia wiosny – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy straży miejskiej.

Nie wiadomo, czy do rad ministra Giertycha dostosują się przedszkola.
– Najmłodsi mieszkańcy lubią spacery i symboliczne topienie marzanny. Osobiście nie widzę w tym nic złego – mówi jedna z nauczycielek wychowania przedszkolnego.

Mundurowych nie martwią zbytnio prognozy pogody, według których wiosna przyniesie nie słońce i ciepło, ale zimno i śnieg. Na pewno z tego powodu mniej młodzieży będzie szaleć na ulicach.
– Będą jednak kontrolne patrole w barach i pubach oraz w tych miejscach, które stróżom prawa znane są z tego, że stanowią ulubione miejsce spożywania przez młodzież wyskokowych napitków – ostrzegają strażnicy miejscy i policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group