Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4211
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez strachu przed wielką wodą

Czwartek, 14 sierpnia 2008, 12:43
Aktualizacja: 12:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bez strachu przed wielką wodą
Fot. TEJO
Podczas ulew mieszkańcy ulic Warszawskiej, Nadbrzeżnej i Ludowej nie będą musieli bać się powodzi. Rozebrano bowiem część jazu na rzece Kamiennej nieopodal Celwiskozy, który powodował piętrzenie się wody na tym odcinku i zalewanie stojących nieopodal rzeki domów i ogrodów. Koszt rozbiórki to 64 tysiące złotych, ale dzięki niej stan wody w rzece obniżył się o około półtora metra.

W ubiegłym roku mieszkańcy z ulicy Ludowej, Warszawskiej i Nadbrzeżnej podtapiani byli aż osiem razy. Woda wlewała się im do domów i ogrodów po każdym większym deszczu. Wszytko za sprawą zamontowanego na rzece Kamiennej jazu, z którego kilkanaście lat temu korzystało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik”.

Od kilku lat jaz nie był już wykorzystywany, jednak w dalszym ciągu podwyższony poziom wody na odcinku 900-metrów powodował niemałe problemy mieszkańców. Obecnie jaz został częściowo rozebrany, dzięki czemu poziom wody w rzece obniżył się o około półtora metra.

– Są już bardzo pozytywne efekty tych prac, ponieważ przy większych opadach deszczu woda nie piętrzy się już, pozostaje w korycie rzeki i nie rozlewa się po okolicy – mówi Włodzimierz Belta, szef Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze.
Pieniądze na rozbiórkę jazu, 64 tysiące złotych, pozyskano z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group