Piątek, 2 maja
Imieniny: Anatola, Zygmunta
Czytających: 8917
Zalogowanych: 70
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez mapy ani rusz, bo drogowskazów brak

Poniedziałek, 7 września 2009, 8:16
Aktualizacja: 14:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bez mapy ani rusz, bo drogowskazów brak
Fot. TEJO
Beznadziejne oznakowanie mniejszych dróg regionalnych denerwuje kierowców, którzy błądzą i mają kłopot z trafieniem do atrakcji turystycznych.

Drogi regionalne nie dość, że są w kiepskim stanie, to jeszcze fatalnie oznakowane. Na niektórych brakuje nawet tablic z nazwą miejscowości, do których wjeżdżają zmotoryzowani. Nie mówiąc o drogowskazach. Kierowcy, zwłaszcza spoza regionu jeleniogórskiego, bez mapy nie mają szans na bezstresową podróż po atrakcyjnych zakątkach.

Co z tego, że widoki są piękne, kiedy – zamiast podziwiania – zwiedzający muszą zastanowić się, gdzie są i jak trafić do miejscowości, do którego chcą się udać? Najgorzej pod tym względem jest w powiecie lwóweckim (choć nie wykluczone, że są jeszcze gorsze miejsca…). Bywa, że drogowskazów przy drodze nie ma wcale. Turyści, niczym odkrywcy, muszą patrzeć się na mapę, a nie przez okno.

W Kłopotnicy, na przykład, brakuje znaku, że równa asfaltowa droga jest w sumie ślepa i prowadzi do kopalni bazaltu. Kierowcy dojeżdżają do przejazdu kolejowego, zamkniętego na amen. Łudzą się, że być może przejedzie zaraz pociąg i rogatki zostaną otwarte. – Nam starczyło cierpliwości na kwadrans. Nie ma ani krzyża św. Andrzeja, ani pulsujących świateł. Nic, zero informacji – mówią jeleniogórzanie, którzy wczoraj udali się na samochodową przejażdżkę.

Beznadziejnie oznakowana jest droga z Wojciechowa do Pilchowic. Nie ma żadnego drogowskazu, który kierowałby do miejscowości Klecza i Łupki. A w okolicy znajduje się przecież Pałac Lenno i ruiny najstarszego w Polsce zamku! Kto nie zna terenu i nie zasięgnie języka u miejscowych. Może wyjechać w zupełnie nieznanym miejscu, a droga okazuje się ślepa. W Kleczy brak tablicy informacyjnej z nazwą wsi.

Do tego trzeba dodać fatalny stan nawierzchni. Jezdnia traktu, który prowadzi z Kopańca i Antoniowa do Rębiszowa, woła o pomstę do nieba. Drogę zniszczyły letnie nawałnice. Pokonanie niektórych odcinków osobowym autem – zwłaszcza kiedy spadnie deszcz – jest bardzo trudne jeśli nie niemożliwe.

To pewnie tylko garść przykładów z jednej wycieczki. Można przypuszczać, że takich mankamentów w regionie mieniących się turystyczną perełką Dolnego Śląska, jest znacznie więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zawsze masz gdzie zaparkować pod swoim blokiem czy domem?

Oddanych
głosów
382
Tak, nigdy nie mam z tym problemu
34%
Tak, choć czasami muszę dłużej szukać miejsca
15%
Nie, prawie nigdy nie ma wolnego miejsca w pobliżu, parkuję pół kilometra dalej
25%
Różnie, to zależy od pory dnia
26%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Piłka nożna
Snajper znów trafia, Karkonosze z 3 punktami
 
112
Policjanci uratowali psa z rozgrzanego auta
 
Aktualności
Hobby horsing galopuje do Jeleniej Góry
 
112
Nowi policjanci złożyli ślubowanie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group