Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6684
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bez koczowiska pod ratuszem

Piątek, 31 sierpnia 2007, 0:00
Autor: ROB
Jelenia Góra: Bez koczowiska pod ratuszem
Fot. Arkadiusz Piekarz
Wyeliminują patologiczne zjawiska na Jarmarku Staroci i Osobliwości.

Nie będzie powtórki z ubiegłego roku, kiedy to przed jedną z największych imprez Września Jeleniogórskiego wystawcy spędzali noc pilnując zarezerwowanego wcześniej miejsca.
Ma zostać także wyeliminowane zjawisko pokątnej odsprzedaży placowego przez nieuczciwych mieszkańców.

– Nie będzie koczowania na placu Ratuszowym przed jarmarkiem staroci i osobliwości – zapowiada Barbara Różycka-Jaskólska, kierownik Informacji Turystycznej w Jeleniej Górze.
– Na planie rynku wyznaczyliśmy ok. 300 stoisk o różnej wielkości. Każdy wystawca, który się do nas zgłosi, będzie miał przydzielone miejsce – dodaje.

– Dzięki temu skończy się koczowanie. Wystawcy nie będą musieli się już obawiać, że ktoś zajmie ich miejsce. Wieczorem mogą zwieźć towar i spokojnie wrócić do domu. W nocy porządku przypilnuje profesjonalna ochrona – zapewnia kierowniczka IT.
Stoiska będą odpowiednio oznaczone, żeby wystawcy nie wchodzili na teren sąsiadów.

Skończą się też niekontrolowane wjazdy samochodów na plac Ratuszowy. Wystawcom zostaną wyznaczone godziny, w których będą mogli przywieźć towar i potem go zwieźć.

XXXIV Jarmark Staroci i Osobliwości odbędzie się w dniach 29-30 września. Czasu jest jeszcze sporo, ale kto chce mieć własne stoisko, musi się pośpieszyć. – Już zarezerwowanych jest 20 miejsc – mówi kierowniczka IT.
Od wystawców będą pobierane opłaty: 10 złotych za metr kwadratowy stoiska.
Do tego dochodzi jeszcze opłata targowa w wysokości 12 złotych dziennie. Mapa stoisk znajduje się na stronie Informacji Turystycznej w Jeleniej Górze (www.jeleniagora.pl). Zgłaszać się można w informacji turystycznej, tel. (0 75) 76 76 925.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group