Piątek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6049
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Berliński NOBLESSE OBLIGE wkrótce w Orient Expressie!

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Berliński NOBLESSE OBLIGE wkrótce w Orient Expressie!
Fot. Organizatorzy
15 kwietnia 2011 r. w jeleniogórskim Orient Expressie odbędzie się koncert elektro–kabaretu prosto z Berlina: NOBLESSE OBLIGE. Czego można się po nim spodziewać? Psychodeli najwyższych lotów w wykonaniu „trupy”, która święci tryumfy w całej Europie!

I nie ma w tym nic dziwnego, albowiem występów załogi z Berlina, po prostu, zapomnieć się nie da. Psychodeliczna, elektroniczna muzyka w połączeniu z kabaretową choreografią, ostre dźwięki, przeplatane refleksyjnymi monologami postaci obecnych na scenie, czy może raczej, powodujących interakcję „sceny” z „płytą”; przełamywanie wszelkich stereotypów, prawideł czy aksjomatów, obowiązujących twórców dookreślonych, działających w ramach konkretnej konwencji, to klimat towarzyszący koncertom NOBLESSÓW: psychodelicznych, ale nie tylko dla fanów psychodeli. Oczyszczających, można by rzec, dla wszystkich, bez względu na gusta muzyczne. Znakomitych pod względem formy i treści spektakli muzyczno-tekstowych z nutką wysmakowanej ironii dotyczącej spraw codziennych, prostych, ludzkich. W końcu, „noblesse oblige”, czyli: „szlachectwo zobowiązuje” (obliguje do szlachetnego postępowania) – z czym mamy do czynienia w tym właśnie wypadku.

– Pomysł imprezy, która odbędzie się 15 kwietnia 2011 r. w jeleniogórskim Orient Expressie, zrodził się w głowie Pauliny Szczesnowicz, mojej „drugiej połowy”. Inspiracja ta, w połączeniu ze znajomością muzycznego półświatka doprowadziły do tego, że udało nam się przygotować koncert nietuzinkowy, Electric Cabaret Night z gwiazdą wielkiego formatu NOBLESSE OBLIGE, budzącą zachwyt na nowofalowej scenie teatralnej w całej Europie! – entuzjazmuje się Piotr Waszkun, organizator przedsięwzięcia. – Atmosfera czarów vodoo, elektroniczne, egzotyczne bity plemienne korelujące z tradycyjną mieszanką melodyjnego kiczu i sztuką aktorską, oto, co Wam oferujemy, oto, co będziecie mogli zobaczyć – dodaje.

Innymi słowy, satysfakcja gwarantowana zarówno dla tych, którzy przepadają za elektro czy psychodelą, jak i tych, którzy chcieliby poznać kabaret od innej strony, na co dzień tu, u nas, niespotykanej. Dla tych wszystkich, którzy szukają w kulturze czegoś innego, niezwykłego, co powoduje, że buty spadają! NOBLESSE OBLIGE spowoduje, i tyle. Nudno na pewno nie będzie – i nie tylko dla wyrafinowanych smakoszy.

W założeniu, po koncercie berlińskiego NOBLESSE OBLIGE wystąpi formacja HYOSCYAMUS NIGER z Polski, grająca „muzę” cold wawe i psychodelic. Zwieńczeniem wieczoru będzie After Party, które poprowadzi m.in. Tomek Grochola, członek zespołu AGRESSIVA 69. Bilety: 20/25 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group