Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4865
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Beniaminek IV ligi ostro trenuje przed sezonem

Wtorek, 11 marca 2008, 18:51
Aktualizacja: Środa, 12 marca 2008, 10:54
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Beniaminek IV ligi ostro trenuje przed sezonem
Fot. ROB
Dzisiaj (wtorek) po raz pierwszy przed rozpoczęciem rundy wiosennej dolnośląskiej IV ligi piłki nożnej Karkonosze trenowały na dużej płycie boiska stadionu przy ul. Złotniczej. Niestety, bez kilku przeziębionych zawodników.

Można mieć nadzieję, że wykurują się, bo już pierwszym meczu spotkają się w Prochowicach 15 marca (godz. 15) z silną Prochowiczanką, która zajmuje wysokie siódme miejsce (18 meczów 32 pkt. bramki 36:29), a w Jeleniej Górze w pierwszej rundzie wygrała 2:1. Na pewno Prochowiczanka będzie walczyła o zdobycie szóstej lokaty po zakończeniu rozgrywek, która daje gwarancję grania w przyszłym sezonie w nowej III lidze.

Nie mają na to szans Karkonosze, zajmujące 16 miejsce (na 19 drużyn) z dorobkiem (18 meczów, 18 pkt., bramki 21:26). Jak twierdzi prezes klubu Tadeusz Duda oraz trener – Leszek Dulat, bez obiecywanej pomocy ze strony miasta oraz miejscowych przedsiębiorców nie było co marzyć o jakichkolwiek awansach.

Obaj mówią, że w rundzie wiosennej zmieniony trochę zespół, bo odeszli: Jarosław Wichowski, Krzysztof Józefiak i Adam Jaworski, którzy zawiedli jesienią na całej linii, a wrócili do zespołu: Tomasz Ciepiela i Tomasz Lizak oraz pojawiło się kilku nowych młodych zawodników: Konrad Kogut (Górnik Zlotoryja) i Jarosław Adamczyk (Raków Częstochowa), a także, bardzo zdolny Marcin Krupa z juniorów. Zespół będzie walczył o odzyskanie zaufania kibiców i zajęcia jak najlepszego miejsca po zakończeniu rozgrywek.

Takie samo zdanie mają zawodnicy, bardzo zadowoleni z pobytu na obozach przygotowawczych i meczy sparingowych rozgrywanych w bardzo dobrych warunkach na sztucznej płycie boiska w Desnej (Czechy).

Widać było spore ich zaangażowanie podczas wczorajszego treningu, więc można sądzić, że nie zawiodą kibiców w wiosennej rundzie.

Będzie się można o tym przekonać w pierwszym meczu, jakie Karkonosze rozegrają w Jeleniej Górze - 22 marca z Pogonią Oleśnica.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group