Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3458
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KAMIENNA GÓRA: „Będziemy walczyć o S3” – samorządowcy na konferencji w Kamiennej Górze

Sobota, 19 lutego 2011, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: RED
KAMIENNA GÓRA: „Będziemy walczyć o S3” – samorządowcy na konferencji w Kamiennej Górze
Fot. BP
Wczoraj odbyło się spotkanie zorganizowane przez poseł Marzenę Machałek i posła do Parlamentu Europejskiego Ryszarda Legutko poświęcone opóźnieniu w budowie drogi ekspresowej S3 w naszym regionie. Przybyli goście podpisali przygotowaną wspólnie, liczącą ponad 200 stron „Księgę argumentów”, która trafi do Prezesa Rady Ministrów.

O wydarzeniu informuje nas Biuro Poselskie M. Machałek. Na konferencję przybyli parlamentarzyści z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim na czele, przedstawiciele 14 samorządów z regionu jeleniogórsko-legnickiego, radni wojewódzcy i reprezentanci Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pan Tomasz Stokłosa – kierownik projektu S3 Legnica – Lubawka przedstawił stan przygotowań do realizacji tej inwestycji, po jego wystąpieniu rozgorzała dyskusja.

Wiceprezydent Legnicy, pani Jadwiga Zienkiewicz podkreślała, że zapisanie budowy trasy S3 w rządowym programie na okres po roku 2013, może spowodować, że nie znajdą się nią środki z nowego okresu programowania Unii Europejskiej. Maria Piwko – zastępca burmistrza Jawora mówiła o negatywnych skutkach prowadzenia ruchu drogą krajową przez centrum jej miejscowości. „Pękają budynki, nikt nie zwraca nam kosztów napraw instalacji podziemnych niszczonych przez samochody ciężarowe, szybka budowa tej drogi to konieczność” – apelowała. Ważne słowa padły też ze strony burmistrza Kamiennej Góry Krzysztofa Świątka. W swoim wystąpieniu powiedział on: „S3 to nie tylko droga do naszego rozwoju, to droga życia”.

Podsumowując konferencję poseł Marzena Machałek podziękowała przedstawicielom samorządów i instytucji, które zaangażowały się w przygotowanie „Księgi argumentów”. Wyraziła nadzieję, że solidarny głos mieszkańców Dolnego Śląska, którzy ponad partyjnymi sporami jednoczą się w obronie inwestycji S3 będzie usłyszany w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group