Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3666
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Będzie wsparcie z ministerstwa?

Piątek, 18 maja 2018, 9:29
Aktualizacja: Sobota, 19 maja 2018, 8:23
Autor: WAC
Powiat: Będzie wsparcie z ministerstwa?
Fot. WAC
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze wystąpiło do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o dodatkowe pieniądze z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na remont drogi Mysłakowice – Miłków. Chodzi o prawie 774 tysiące złotych.

Środki te miałyby zniwelować różnicę między kosztorysową wartością planowanych prac, a kwotami jakie zaproponowały firmy, które stanęły do przetargu na ich wykonanie.

Przypomnijmy. Powiat Jeleniogórski otrzymał ponad 4,2 miliona złotych dotacji na remont drogi Mysłakowice – Miłków ze środków na usuwanie klęsk żywiołowych, z puli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W sumie, z wkładem zaproponowanym przez gminy Mysłakowice i Podgórzyn, kwota jaką udało się zgromadzić samorządowi powiatowemu to około 5 milionów złotych. Tymczasem obie oferty firm lokalnych jakie wpłynęły na przetarg są dużo wyższe. Jeden z oferentów swoją usługę wycenił na ponad 6,26 miliona złotych, a drugi na 6,57 mln zł

- Rynek zamówień publicznych jest obecnie rynkiem, na których ceny proponowane przez firmy są z reguły dużo wyższe niż kosztorysowe – mówi starosta Anna Konieczyńska. - Podobnie jest w tej sytuacji, dlatego mamy nadzieję, że MSWiA dołoży nam dodatkowe środki. To pozwoliłoby na zakończenie procedury i w perspektywie na rozpoczęcie inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group