Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 12 listopada
Imieniny: Renaty, Witolda
Czytających: 5917
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Będzie w Karpaczu ulica imienia Marii Nienartowicz

Sobota, 22 kwietnia 2023, 6:47
Aktualizacja: 10:55
Autor: Jacek
Karpacz: Będzie w Karpaczu ulica imienia Marii Nienartowicz
Fot. Jacek
Część ulicy Saneczkowej w Karpaczu zmieni nazwę na ulicę imienia Marii Nienartowicz.

Komisja Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Miasta Karpacza chcąc upamiętnić zasłużoną mieszkankę miasta złożyła projekt uchwały o zmianę odcinka ulicy Saneczkowej na ulicę imienia Marii Nienartowicz. Na części ulicy, gdzie ma być zmieniona nazwa znajduje się jeden budynek mieszkalny, burmistrz Karpacza Radosław Jęcek wystosował prośbę do właścicieli budynku o akceptację pomysłu i uzyskał zgodę. Radni na sesji 29 marca przegłosowali uchwałę w tej sprawie stosunkiem głosów: 14 "za" do jednego głosu wstrzymującego się.

| Nadanie nazwy ulicy imienia Marii Nienartowicz jest inicjatywą mieszkańców Karpacza Górnego, przedstawioną przez radnych z tego okręgu - nazwijmy to szeroko rozumianego Karpacza Górnego - informuje burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Ma powstać w tym miejscu też tablica upamiętniająca twórczość pani Marii Nienartowicz na rzecz Karpacza. Wniosek o to do projektu uchwały złożyły wspólnie Komisja Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego oraz Komisja Kultury Oświaty i Zdrowia. Burmistrz wyraził zgodę przyjęcia wniosku do realizacji.

Maria Nienartowicz (1944-2022) - mieszkanka Karpacza, polonistka, pisarka, nazywana "Przewodniczką młodych dusz". Tworzyła piękne opowieści o dzielnych i ciekawych świata Skrzatach Karkonoskich, które uczyły dzieci miłości do przyrody, bezpiecznego poruszania się po górach i szacunku dla ich majestatu. Prosto i pięknie pisała o przyrodzie oraz osobliwościach regionu, nie szczędząc przy tym ogromnych dawek radości i optymizmu. W 2017 roku otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Twoja reakcja na artykuł?

26
79%
Cieszy
2
6%
Hahaha
2
6%
Nudzi
2
6%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Czytaj również

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
339
Tak, kilka razy w miesiącu
6%
Tak, ale raz na parę miesięcy
28%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
9%
Nie biorę udziału w takich akcjach
51%
 
Głos ulicy
Czy flaga Polski została wywieszona?
 
Warto wiedzieć
Dokąd zmierza sztuczna inteligencja?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Pobiegli w rytm wolności
 
Inne wydarzenia
Rajdowcy pojadą w gminie Stara Kamienica
 
112
Znowu zderzenie na Przełęczy Kowarskiej
 
Aktualności
Obchody Dnia Niepodległości w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group