Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie tłoczno w sanatoriach

Wtorek, 17 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:10
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Będzie tłoczno w sanatoriach
Fot. Uzdrowisko Cieplice
Kto chce latem skorzystać z zabiegów refundowanych przez fundusz zdrowia w uzdrowisku Cieplice, musi zarejestrować się już dziś. Zainteresowanie jest bardzo duże.

– Wprawdzie Narodowy Fundusz Zdrowia nieco zwiększył limity przyjęcia kuracjuszy na tak zwane zabiegi ambulatoryjne, ale wprowadził inne niedogodności – powiedział nam Roman Jałako, prezes cieplickiego zdroju.

Ludziom, którzy cierpią na rozmaite dolegliwości i chcieliby od razu skorzystać z zabiegów dojeżdżając do Cieplic, uzdrowisko musi odmówić i zaproponować odległy termin.

NFZ nakazał stworzenie list kolejkowych, które są systematycznie kontrolowane. Zwiększyło się także zainteresowanie taką formą kuracji dla mieszkańców Jeleniej Góry i najbliższych okolic.

Mniej kłopotów z leczeniem w zdroju mają pacjenci z różnych części Polski, którzy przybywają na turnusy pobytowe. – Ale, jak to w styczniu i w lutym bywa, obłożenie miejsc jest mniejsze. Obecnie sięga 60 procent – wyjaśnia prezes Jałako. Znacznie więcej kuracjuszy przyjedzie wiosną.

Cieplicki zdrój odnotował także wzrost sprzedaży swoich usług na zasadach komercyjnych. Już zapomniano o czasach, kiedy goście z zagranicy stanowili zaledwie pięć procent klientów w sanatoriach. Dziś jest ich ponad 20 procent. Płacą zarówno za noclegi jak i zabiegi.

Kuracjusze zza Nysy za dwa tygodnie pobytu w niemieckim kurorcie zapłaciliby średnio tysiąc euro, a w Polsce ceny zaczynają się od 500 euro za dobry standard.

Dla uzdrowiska to znaczący zysk. – Dzięki tym pieniądzom udaje się nam przeprowadzać remonty obiektów sanatoryjnych. Docieplone zostały pawilony Jaś, Stary Zdrój i Nysa. Wiosną pojawią się na nich kolorowe elewacje – zapowiada prezes Roman Jałako.

W zdroju na bieżąco prowadzone są także modernizacje wnętrz sanatoriów. Dziś większość pomieszczeń spełnia europejskie normy.

W Cieplicach leczone są, między innymi, schorzenia narządów ruchu, nerek oraz oczu. Uzdrowisko ma w swojej ofercie kilkanaście zabiegów. Większość z nich wykonywana jest w uzdrawiających wodach termalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group