Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8690
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie szybkie żarcie

Czwartek, 25 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 25 maja 2006, 9:37
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Będzie szybkie żarcie
Fot. Arek
Trwają prace przy budowie kolejnego punktu światowej sieci amerykańskiego koncernu gastronomicznego. Amatorzy fast foodów wkrótce będą mogli rozkoszować się ulubionymi potrawami.

Restauracja powstaje na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Grunwaldzkiej. Przy okazji zbudowano nową drogę dojazdową. Mieszkańcom okolicznej kamienicy inwestor zapłacił pewną kwotę pieniędzy, jako rekompensatę za ewentualne utrudnienia związane z sąsiedztwem tego traktu.

Będzie to już drugi lokal tej sieci w mieście. Tym razem przeznaczony głównie dla osób zmotoryzowanych.
Mieszkańcy miasta różnie zapatrują się na powstanie tej restauracji. Dla jednych plus to nowe miejsca pracy i uatrakcyjnienie oferty gastronomicznej. Inni uważają, że moda na szybkie jedzenie hamburgerów i cheesburgerów mija.

– Nie są one zdrowe i smakują nieciekawie. No i kawa też nie ma tam właściwego smaku – ocenia Jakub Andrzejewski.
– Budowa tego lokalu to pożyteczna sprawa. Kierowcy, którzy tranzytem przejeżdżają przez Jelenią Górę, będą mogli szybko coś zjeść – twierdzi przedstawiciel handlowy jednej z firm Robert Bugajski.

Warto przy okazji zauważyć powstawanie w stolicy Karkonoszy lokali różnych kuchni narodowych.
– Włoskie Quirino w Cieplicach, Tawerna Grecka na placu Ratuszowym oraz Kuźnia smaku w tym samym miejscu i z tradycyjnym polskim jedzeniem – tym warto się pochwalić – twierdzi pan Kazimierz z ulicy Bankowej.
Może warto poradzić turystom, aby nie spieszyli się, i na posiłek – za niezbyt wygórowaną cenę – zatrzymali się w centrum miasta lub uzdrowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group