Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6507
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie smacznie – po polsku i po czesku

Środa, 14 lipca 2021, 12:13
Aktualizacja: 12:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będzie smacznie – po polsku i po czesku
Fot. Przemek Kaczałko
W sierpniu br. Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizuje dwie duże imprezy, podczas których będzie można poznać smaki i rzemiosło z Polski i Czech. Nowością jest "Polsko-Czeski Festiwal Smaków", który będzie połączony z Country pod Śnieżką. Drugą imprezą będzie Wyprodukowano pod Śnieżką. Wszystko zmieni też lokalizację - odbędzie się na placu przy ul. Wiłkomirskiego.

W różnych edycjach naszych wydarzeń ograniczone miejsce na Placu Ratuszowym nie pozwalało nam na zaprezentowanie wszystkich wystawców i musieliśmy niektórym odmawiać - powiedział na wstępie Hubert Papaj, prezes KARR.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy regionalnych producentów wędlin, sera, pieczywa, przetworów, miodów, browarów i innych produktów spożywczych. Podczas festiwalu odbędą się pokazy edukacyjno-gastronomiczne, gotowanie w olbrzymiej brytfannie oraz patelni dań polsko-czeskich. Odbędą się warsztaty z piwowarstwa, występy artystyczne, wiele atrakcji oraz konkursów - podkreślają organizatorzy. Podczas imprezy odbędą się warsztaty piwowarskie, będzie też okazja do bezpłatnego spróbowania polskich i czeskich dań (dostępne będzie po 1000 porcji). Festiwal polsko-czeskich smaków to nowa impreza - odbędzie się 14 sierpnia, a więc w czasie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych...

Mieszkańcy, turyści będą mieli możliwość wybrania z czego chcą skorzystać. Weekendów sierpnia nie jest dużo i zobaczymy czy to będzie to samo audytorium - tłumaczy H. Papaj.

W sobotę (14.08) na placu przy ul. Wiłkomirskiego odbędzie się też V edycja Country pod Śnieżką, gdzie wystąpią m.in. Alicja Boncol, Colorodo, Droga na Ostrołękę, ale również Grupa MoCarta. Imprezę poprowadzi Korneliusz Pacuda - mówił Krzysztof Błażejczyk, organizator imprezy.

Kolejną imprezą ma być już dobrze znana w regionie - XIX Wystawa Produktów Regionalnych "Wyprodukowano pod Śnieżką", która ma się odbyć w ostatnią sobotę sierpnia.

Zapraszamy do prezentacji swoich wyrobów wszystkich, którzy pracą swoich rąk tworzą arcydzieła smaku i sztuki. Producentów z Polski i Republiki Czeskiej produkujących regionalne produkty spożywcze oraz oryginalne wyroby rękodzielnicze. Od miodów, serów, wędlin, przetworów z dzikich roślin, nalewek ziołowych i olejów począwszy, na świecach, mydełkach, eko-kosmetykach i ręcznie robionej biżuterii skończywszy. Podczas wystawy dla zgłoszonych wystawców zostanie przeprowadzony konkurs na „Karkonoski Produkt Spożywczy” i „Najciekawszy produkt Regionalny” , którego zwieńczeniem jest przyznanie statuetek „Jelonków Karkonoskich” - dodali organizatorzy z prezesem Hubertem Papajem na czele.

Twoja reakcja na artykuł?

26
70%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
11%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
437
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
 
Inne wydarzenia
Fantastyczna walka i zabawa w SP 10 [WYNIKI]
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group