Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4040
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Będzie rondo – kierowcy odetchną

Sobota, 30 maja 2020, 6:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 9:44
Autor: WAC
Mysłakowice: Będzie rondo – kierowcy odetchną
Fot. użyczone
Trzy oferty wpłynęły na ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze przetarg, mający wyłonić wykonawcę budowy ronda na skrzyżowaniu dróg z Jeleniej Góry do Karpacza i z Mysłakowic do Miłkowa.

Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyło Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, które swoją pracę wyceniło na 1,029 miliona złotych. Pozostałe oferty złożyły: konsorcjum firm: Karkonoskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mysłakowic i Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „KAMA” z Mysłakowic oraz konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe „COM-D” z Jawora.

Budowa ronda w Mysłakowicach ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym miejscu. W pobliżu skrzyżowania stoi budynek, który ogranicza widoczność. Między innymi dlatego dochodziło tutaj do wielu groźnych sytuacji drogowych. Przebudowa skrzyżowania ma także pomóc kierowcom jadącym z kierunku Miłkowa lub Mysłakowic we włączaniu się do ruchu. Teraz mają oni z tym wielki problem, zwłaszcza w weekendy, gdy w stronę Karpacza płynie strumień aut turystów.

Obecnie trwają dalsze procedury związane z prowadzonym postępowaniem przetargowym - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Szacujemy, że być może już w przyszłym tygodniu dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą prac. Co ważne, na przeprowadzenie inwestycji mamy 1,564 miliona złotych, więc wszystkie trzy oferty mieszczą się w naszych możliwościach finansowych. Przypomnę, że na realizację tej inwestycji otrzymaliśmy dotację w wysokości 1,2 miliona złotych z Funduszu Dróg Samorządowych - informuje starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

39
83%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
4
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group