Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8409
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie próba wody przy Złotniczej

Wtorek, 14 czerwca 2016, 7:53
Aktualizacja: Sobota, 18 czerwca 2016, 12:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będzie próba wody przy Złotniczej
Fot. Archiwum Jelonki.com/P. Kaczałko
Inwestycja warta ponad 16 milionów złotych, która w założeniu miała być bazą pobytową jednego z zespołów na Euro 2012 już niebawem przejdzie test, który odpowie na pytanie, czy w końcu można bez przeszkód planować wydarzenia sportowe i nie tylko. Mowa o stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, którego murawę poprawiała na zlecenie wykonawcy (Tamexu) firma Trawnik.

Nacinanie i uzupełnianie piaskiem ma przynieść zamierzony skutek – problemem było zaleganie wody na płycie boiska po (niekoniecznie obfitych) opadach deszczu. Jak się okazało, warstwa odsączająca została wykonana niezgodnie z projektem, a wykonawca w wyniku ugody przedsądowej zobowiązał się naprawić szkody. Czy zastosowana metoda okazała się wystarczająca, dowiemy się dzięki próbie wodnej, do której ma dojść, gdy tylko ekspert prof. Wolski będzie mógł przybyć do Jeleniej Góry.

- Czytałem już prześmiewcze komentarze o tym, że jak boisko się sprawdziło w trakcie deszczu, to po co jeszcze próbę robić – powiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak. - Próba wody polega nie tylko na sprawdzeniu przepuszczalności płyty boiska, ale jednocześnie sprawdza się wydajność deszczowni tłumaczył zastępca Marcina Zawiły dodając, że tajemniczy „radny z Dziwiszowa” powinien zainteresować się Jeżowem Sudeckim i Dziwiszowem, a nie Jelenią Górą.

- Wygląda na to, że sprawdziły się propozycje naprawy murawy i teraz próba wody pokaże, czy woda prawidłowo schodzi z płyty – dodał Jerzy Łużniak. Test wodny najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w czerwcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group