Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3619
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie pociąg do Trutnova

Poniedziałek, 30 marca 2009, 7:25
Aktualizacja: 7:26
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Będzie pociąg do Trutnova
Nie chcę sobie przypisywać wszystkich zasług, ale jestem zadowolona, że udało mi się spiąć sprawę do końca – mówi posłanka Machałek.
– Są pieniądze, jest szynobus urzędu marszałkowskiego, przewozy regionalne ustaliły stawki. Pierwszy przejazd pierwszego czerwca – zapewnia poseł Marzena Machałek.

– Szynobusy będą jeździły przez 4 miesiące, do końca września. Trasa została zmieniona w tym roku. Szynobus nie będzie jechał z Lwówka Śląskiego do Trutnova tylko z Jeleniej Góry. Analiza z ubiegłego roku wykazała, że do Lwówka tym pojazdem jechało bardzo mało osób. Natomiast na trasie między Jelenią Górą, a Trutnovem liczba pasażerów była bardzo duża – wyjaśnia posłanka.

M. Machałek zapewnia, że pociągi łączące Lwówek z Jelenią Górą będą skomunikowane z tymi do Czech, aby pasażerowie jadący tymi szynobusami mogli się przesiąść do szynobusu do Trutnova.

– Po rozmowie z ministrem infrastruktury mam zapewnienie, że skarb państwa dofinansuje te przewozy kwotą około stu tysięcy złotych – mówi Marzena Machałek. – Juliusz Englerhardt, podsekretarz stanu ministerstwa, był pod wrażeniem liczby pasażerów na tej linii. Mówił, że mało jest połączeń, które w tak dużym stopniu by się samofinansowały.

Do niedawna nie było wiadomo, czy ta linia, tak popularna w roku ubiegłym, ruszy i w roku bieżącym.
– Wszyscy byli za, ale czekali nic nie robiąc. Nikt nie był odpowiedzialny za koordynowanie działań przy uruchomieniu szynobusu – wyjaśniała poseł Machałek – strona polska zrobiła, co powinna. Teraz czas na uzgodnienia z Czechami. Ale to tylko formalność, jak sądzę. Czesi już wcześniej deklarowali, że są gotowi uruchomić to połączenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group