Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7727
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Będzie park rehabilitacji

Niedziela, 7 kwietnia 2019, 6:45
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2019, 15:22
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Będzie park rehabilitacji
Fot. użyczone
Kolejne inwestycje planowane są w najbliższym czasie w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Janowicach Wielkich. Po remontach i modernizacjach we wnętrzu obiektu, służącym poprawie warunków leczenia i pobytu pacjentów, przyjdzie czas na zagospodarowanie otoczenia placówki.

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich, mimo znacznie ograniczonego w ubiegłym roku kontraktu, wciąż realizuje bez zakłóceń przyjęcia pacjentów w systemie rehabilitacji stacjonarnej. Dodatkowo, w związku z wejściem w życie od początku roku przepisów Ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, przyjmuje poza kolejnością pacjentów z takim orzeczeniem.

Utrzymująca się duża liczba osób zainteresowanych skorzystaniem ze świadczeń, wymagała podjęcia w placówce działań modernizacyjnych. W ubiegłym roku zakończony został remont Działu Fizjoterapii. Zmodernizowano sale ćwiczeń i gabinety zabiegowe, znajdujące się w dwóch skrzydłach obiektu. Dzięki temu pacjenci są obecnie poddawani procesowi rehabilitacji w dużo bardziej komfortowych warunkach. Wartość inwestycji to blisko 625 tys. złotych i została sfinansowana po połowie ze środków budżetu województwa i PFRON.

To jednak nie koniec planów. W tym roku placówka zamierza przeprowadzić bowiem kolejną inwestycję, związaną z prowadzeniem rehabilitacji również na zewnątrz budynku. Ze względu na korzystne położenie, szpital posiada potencjał, który pozwoli na stworzenie pacjentom miejsca do rehabilitacji innego niż wszystkie. W ramach projektu pn" Budowa Parku Aktywnej Rehabilitacji - Etap I", do którego udało się pozyskać 50 procent dofinansowania ze środków PFRON - szpital planuje częściowo zagospodarować teren znajdujący się przed budynkiem.

W planie jest wykonanie tras dla osób niepełnosprawnych, żeby mogły swobodnie przemieszczać się w otoczeniu zieleni, modernizacja oczka wodnego, budowa ogrodu sensorycznego, przystosowanego dla pacjentów poruszających się na wózkach. W celu realizacji terapii manualnej i psychologicznej, powstanie altanka spełniającej funkcje rekreacyjne – mówi zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych i marketingu Małgorzata Mrożek. - Park Aktywnej Rehabilitacji pozwoli na wykorzystanie naturalnych zasobów do celów rehabilitacji osób niepełnosprawnych, przebywających w szpitalu. Dzięki inwestycji pacjenci zyskają możliwość rehabilitacji również w godzinach popołudniowych, po zakończeniu zabiegów realizowanych w obecności fizjoterapeuty. Pierwszy etap tej inwestycji będzie nas kosztował nieco ponad milion złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

35
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group