Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5733
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie muszla koncertowa w Parku Norweskim

Sobota, 5 marca 2011, 8:25
Aktualizacja: 8:33
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Będzie muszla koncertowa w Parku Norweskim
Po dawnej muszli koncertowej pozostał jedynie kształt fundamentów. Obiekt ma zostać odbudowany. Czerwiec 2010.
Fot. TEJO
W urzędzie miasta odbyły się wstępne rozmowy na temat rewitalizacji Parku Norweskiego. – Ten projekt powstawał w ostatnich tygodniach – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – i będziemy go realizować w ścisłej współpracy z Bad Muskau – czytamy w komunikacie UM.

Dodajmy, że o przywróceniu dawnego wyglądu i atrakcji w Parku Norweskim mówił jesienią ubiegłego roku poprzedni prezydent Marek Obrębalski, który rozpoczął starania o rewitalizację.

Marcin Zawiła z burmistrzem Bad Muskau rozmawiał w styczniu. – Omówiliśmy zakres współdziałania interesujący dla obu stron. Program Parku Norweskiego wpisuje się w możliwości uzyskania dofinansowania z funduszy europejskich, przeznaczonych na działania w sferze wód i ochrony przeciwpowodziowej. Mamy tam do uporządkowania stawy i cieki, począwszy od granic wału suchego zbiornika, a skończywszy na linii Wrzosówki. Będziemy odmulać zbiorniki, wprowadzimy instalacja napowietrzające wody stawów, a poza tym zostaną podjęte inne zadania – powiedział szef miasta.

Wyzwań jest sporo: dotyczą one remontu alejek, odbudowy w nieco zmienionej postaci dawnej muszli koncertowej, likwidacji szpecących Park Norweski napowietrznych linii energetycznych, itp. Rozważenia wymaga rodzaj nawierzchni ścieżek spacerowych oraz nawierzchni części przeznaczonej do organizacji imprez.

– Jedną z generalnych zmian w Parku Norweskim – podkreślił M. Zawiła – będzie zmiana funkcji Pawilonu Norweskiego, w którym dziś działa Muzeum Przyrodnicze. Ta instytucja już za rok trafi do remontowanych obiektów pocysterskich w centrum Cieplic. Co będzie w Pawilonie, który jest unikatowym przykładem tzw. smoczego stylu w architekturze? Pierwotnie ten budynek był przeznaczony na restaurację, która zresztą działała w nim aż do lat 50. XX wieku. Być może ta funkcja tu powróci.
Cały projekt otwiera nowe możliwości pokazania Parku Norweskiego, jako jednej z większych atrakcji Cieplic w nowej roli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group