Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7569
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie kompleks hotelowy

Wtorek, 15 lutego 2022, 6:10
Autor: WAC
Jelenia Góra: Będzie kompleks hotelowy
Fot. MT
Dynamicznie postępują prace przy budowie kompleksu hotelowo – rekreacyjnego Holiday Park & Resort przy ul. Dolnośląskiej w Jeleniej Górze - Cieplicach.

Inwestorem jest firma Soltex, która za 14 hektarową działkę w Cieplicach zapłaciła miastu około 8 milionów złotych. Firma ta nad polskim morzem ma już sześć ośrodków Holiday Park & Resort. Ten w Cieplicach ma być jej pierwszym w górach. Zatrudnienie w Holiday Park & Resort ma znaleźć kilkaset osób.

Plany inwestycji, która ma przebiegać w kilku etapach są imponujące. Jej koszt szacowany jest na około 200 milionów złotych. Obecnie budowany jest kompleks rodzinnych domków, przy których ma stanąć hotel z 600 pokojami. W pobliżu zaplanowano infrastrukturę wodną, SPA oraz część rozrywkową w postaci m.in. klubów i restauracji.

W kolejnym etapie inwestor chce wybudować kompleks parkowo-wodny z jeziorkiem, fokarium i miniozoo. Ukoronowaniem inwestycji ma być park wodny podobny do podwarszawskiego Suntago, który jest jednym z największych, zadaszonych tego typu obiektów w Europie.

Twoja reakcja na artykuł?

240
53%
Cieszy
19
4%
Hahaha
6
1%
Nudzi
9
2%
Smuci
30
7%
Złości
150
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (123) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group