Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2911
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie jeszcze jedna galeria handlowa!

Środa, 14 maja 2008, 6:51
Aktualizacja: 13:39
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Będzie jeszcze jedna galeria handlowa!
Nowa galeria uzupełni ciąg handlowy północno–zachodniej ściany Podwala.
Fot. TEJO
Obiekt ma powstać przy dworcu PKS. Budową zainteresowana jest polska spółka z zachodnim kapitałem. – Galeria ma być równie duża jak Focus Park – dowiedzieliśmy się.

Jak wynika z naszych informacji, inwestor wykupił już sklep Komfort i zainteresowany jest odkupieniem części placu należącego do jeleniogórskiego PKS. Galeria miałaby powstać tuż przy dworcu. Tak, że podróżni wysiadaliby niemal przed jej drzwiami. W środku ma być kilkadziesiąt sklepów, restauracje oraz centrum fitness.

– Prowadzimy wstępne rozmowy w tej sprawie – potwierdza Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – PKS zwrócił się z prośbą o zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego, umożliwiającego utworzenie centrum handlowego o dużej powierzchni.

To jednak melodia przyszłości. Aby inwestor mógł budować, potrzebuje zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Przy okazji, będzie trzeba zmienić zapisy w studium uwarunkowań. A doświadczenie pokazuje, że radni niechętnie zabierają się do opracowania nowego studium. Lekko licząc, inwestor spełni formalności może za 2 lata.

Jerzy Łużniak zapewnia, że miasto nie będzie miało nic przeciwko budowie przy dworcu PKS. – Mieszkańcy chcą takich obiektów, dlatego nie widzę powodu, by być przeciw – powiedział nam.

Będzie to już trzecia, a może nawet czwarta galeria handlowa w naszym mieście. Oprócz wspomnianego Focus Parku, ma powstać też Pasaż Grodzki przy ul. Jasnej. Te dwie inwestycje są najbardziej zaawansowane pod względem uzgodnień. Na Zabobrzu elegancki obiekt chce budować spółka z kapitałem z Irlandii. Ile z tych wszystkich planów wypali? Czas pokaże.

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group