Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7304
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie jeszcze jedna galeria handlowa!

Sobota, 19 kwietnia 2008, 8:12
Aktualizacja: Niedziela, 20 kwietnia 2008, 8:47
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Będzie jeszcze jedna galeria handlowa!
W tym miejscu już niebawem ma się rozpocząć budowa Focus Parku. Ta galeria będzie miała konkurencję.
Fot. TEJO
Powstanie w centrum miasta, niedaleko słynnego już Focus Parku. – Wydaliśmy już decyzję o warunkach zabudowy – mówi zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

O decyzję wystąpił inwestor ze Szczecina, właściciel parkingu wielopoziomowego. Chce on wybudować obiekt handlowo-usługowy na zaniedbanym placu tuż obok parkingu.

– Będzie tam kilka kawiarni i sklepów, bilard. Gorąco namawiamy też inwestora na wybudowanie kręgielni – mówi Jerzy Łużniak.

W tym przypadku procedura będzie znacznie prostsza, niż przy budowie Focus Parku. To dlatego, że galeria przy parkingu będzie miała mniej niż 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Dzięki temu, inwestor nie musi uzyskać zgody rady miejskiej ani też sejmiku dolnośląskiego.

Inwestycja może się opóźnić z innego powodu. Decyzję zaskarżył właściciel jednej z sąsiednich działek. Ma do tego prawo, gdyż jest stroną. Teraz sprawą zajmie się Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Jeśli utrzyma decyzję miasta w mocy, inwestor będzie mógł starać się o pozwolenie na budowę. Jeśli nie – być może inwestor będzie musiał zmienić plany. Decyzja zapadnie za ok. miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group