Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3792
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie „Dobrze” w Teatrze Norwida

Sobota, 20 lutego 2010, 8:55
Aktualizacja: 13:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Będzie „Dobrze” w Teatrze Norwida
Fot. .....
Szóstego marca, czyli w sobotę za dwa tygodnie, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida przedstawi premierową sztukę „Dobrze”. Jej autorem i reżyserem zarazem jest Tomasz Man (przez jedno „n”).Twórca, którego z jednym z największych pisarzy niemieckich łączy imię i pozorna zbieżność nazwisk, jest polskim dramaturgiem średniego pokolenia.

„Dobrze” to utrzymane w pogodnym nastroju, humorze i nutką nostalgii przedstawienie teatralne o pozytywnym myśleniu. Bohaterem tej komedii jest wdowiec, z zawodu kolejarz, który obecnie przebywa na emeryturze. Jego marzenie, by wyruszyć do Ameryki, choć ma lęk wysokości, z czasem zostaje urzeczywistnione.

Tomasz Man, reżyser i dramaturg (m.in. „Katarantki”, „111” czy „3 x 2”), tekst spektaklu „Dobrze” zadedykował swojemu dziadkowi ze strony ojca, Franciszkowi. Główną rolę serdecznego starszego mężczyzny zagra Kazimierz Krzaczkowski, a na scenie zobaczymy także Magdalenę Kępińską jako jego córkę, Jarosława Górala w roli mechanika samochodowego i dobrodusznego sąsiada oraz Igora Kowalika jako wnuczka o szalonych pomysłach.

Premiera „Czarnej maski” zapowiadana na sobotę, 27 lutego, została przeniesiona na 13 marca. Historycznemu, bo pierwszemu w Jeleniej Górze wystawieniu dzieła Gerharta Hauptmanna, laureata nagrody Nobla, towarzyszyć będzie wystawa okolicznościowa. W„Czarnej masce” na scenie wystąpi niemal cały zespół Teatru im. C. K. Norwida. Reżyserem i autorem scenografii jest Bogdan Koca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group