Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11084
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą ułatwienia nie tylko dla cyklistów

Środa, 2 października 2013, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 3 października 2013, 8:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będą ułatwienia nie tylko dla cyklistów
Fot. Angela
Do połowy listopada br. Kółko Rolnicze Siedlęcin, które wygrało przetarg, wykona kilkaset metrów nowej trasy rowerowo – spacerowej na Zabobrzu przy ul. Konstytucji 3 Maja oraz przy łącznicy ulic Wrocławskiej i Legnickiej. Obniży też krawężniki i wytnie krzaki na drodze rowerowej przy ul. Karola Miarki. Wartość prac to niemal 125 tys. zł.

W ostatnich dniach rozstrzygnięty został przetarg na przystosowanie ulic w mieście do ruchu rowerowego. Mimo że na ten cel zabezpieczono w budżecie 97,5 tys. zł, a oferta zwycięskiej firmy była o niemal 30 tys. zł droższa, podjęto decyzję o dołożeniu brakującej kwoty. O wykonie planowanych prac wnioskowali bowiem zarówno cykliści, jak i spacerowicze.

Chodzi o dokończenie jednej strony drogi pieszo - rowerowej przy ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze (od strony Krzyża Milenijnego), która „urywa się” na wysokości drogi do krzyża. Dalej prowadzi droga polna, która po deszczu nie nadaje się do użytku.

- Dzięki wybudowaniu tych 400 metrów dodatkowej ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Dziwiszowa, stworzona zostanie pętla, która będzie łączyła się pod wiaduktem z obecną drogą rowerową zaczynającą się na ul. Ogińskiego przy ogrodach działkowych – tłumaczy Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Będzie ona biegła poniżej nasypu drogowego i łączyła się przy ul. Legnickiej prowadzącej do Dziwiszowa, gdzie wykonawca wykarczuje krzaki, ułoży podbudowę, krawężniki i na to wyleje asfalt – dodaje wicedyrektor zarządu dróg.

Kolejnym zadaniem wykonawcy, o które wnioskowali rowerzyści, będzie rozbiórka zbyt wysokich krawężników i prawidłowe ich ustawienie na ul. Karola Miarki. Wykonany zostanie tam również chodnik z mieszanki grysowo – żwirowej asfaltowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
377
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group