Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7258
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pilchowice: Będą trasy rowerowe wokół Jeziora Pilchowickiego?

Środa, 13 maja 2020, 6:01
Aktualizacja: Niedziela, 17 maja 2020, 6:24
Autor: WAC
Pilchowice: Będą trasy rowerowe wokół Jeziora Pilchowickiego?
Fot. Starostwo Powiatowe
Szykuje się duża gratka dla miłośników turystyki rowerowej. W Urzędzie Miasta i Gminy we Wleniu podpisano list intencyjny w sprawie budowy single tracka wokół Jeziora Pilchowickiego.

W inicjatywie uczestniczą: Powiat Jeleniogórski, Powiat Lwówecki, Gmina Jeżów Sudecki, Lubomierz, Stara Kamienica i Wleń oraz Nadleśnictwo Lwówek Śląski i Stowarzyszenie Pławna. Szacunkowa długość trasy, która ma przebiegać przez teren czterech gmin leżących na obszarze dwóch powiatów to około 30 kilometrów.

W zeszłym roku spotkaliśmy się w gronie samorządowców i przedstawicieli organizacji zainteresowanych rozwojem turystycznym naszych okolic – mówi burmistrz Wlenia Artur Zych. - Jedną z najważniejszych atrakcji jest Jezioro Pilchowickie. W trakcie dyskusji zaproponowałem, żeby zastanowić się nad pomysłem utworzenia tam single tracka. W dyskusji rozważano dwie możliwości: budowę ścieżki rowerowej, lub single tracka. Ta druga propozycja została wybrana. Dzisiaj jesteśmy na etapie podpisania listu intencyjnego. Po nim będziemy tworzyć koncepcję przebiegu. Następny etap to wycena i poszukiwanie środków. Dzisiaj wiemy, że pomysł jest zaakceptowany i idziemy wspólnie dalej.

Trasy rowerowe w dużej części będą przebiegać przez grunty leśne Nadleśnictwa Lwówek Śląski.

Nadleśnictwo Lwówek Śląski jest otwarte na takie działania – mówi Anna Jankowska, inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Lwówek Śląski. - Tereny wokół zbiornika Pilchowickiego są atrakcyjne  turystycznie. Budowa single tracków pozwoli na realizację ważnej funkcji społecznej lasów w tym rejonie, a także udostępni turystom, rowerzystom trudniejsze tereny leśne - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

39
87%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group