Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11559
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bedą sprzątać wokół Dworu Czarne i nie tylko

Piątek, 12 kwietnia 2019, 12:06
Aktualizacja: Niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bedą sprzątać wokół Dworu Czarne i nie tylko
Fot. Organizator
Różne grupy społeczników zapraszają wszystkich chętnych do zadbania o naszą małą ojczyznę. Przyjaciele Dworu Czarne i inne organizacje przy wsparciu MPGK, planują posprzątać w najbliższą sobotę (13.04) okolice dworu, a w okolice Grzybka zapraszają też osoby związane z Komitetem Obrony Demokracji.
Idzie wiosna, a wokół Dworu Czarne straszy. Pomimo trudnej sytuacji formalnej wokół Dworu chcemy ucywilizować trochę jego okolice. Zapraszamy wszystkich, którym los Dworu nie jest obojętny, tych którzy być może codziennie koło niego przejeżdżają do pracy oraz tych, którzy po prostu chcą się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego jest jak jest. Chcemy się poznać, porozmawiać i przy okazji napełnić parę worków ze śmieciami. Spotykamy się w okolicach Dworu Czarne o godzinie 11. Będzie możliwość porozmawiania z Jackiem Jakubcem oraz przedstawicielami Fundacji Przyjaciele Dworu Czarne - zachęca Marcin Roszak z fundacji.

Zarówno przy Dworze Czarne, jak i w centrum Jeleniej Góry mają się też pojawić przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

Akcję nazwaliśmy "Wiosennym sprzątaniem Jeleniej Góry - powiedziała na wstępie Irena Czorycka. - Jesteśmy coraz bardziej świadomi, widzimy zalew śmieci w naszym otoczeniu. Koło swoich domów usiłujemy sprzątać, ale dalej mało kogo to obchodzi. Naszym celem jest mobilizacja społeczeństwa do uporządkowania tras turystycznych - stwierdziła I. Czorycka z KOD-u.
Chcemy, żeby Jelenia Góra była piękna. Zapraszamy mieszkańców, żeby nam pomogli. Mamy zapewnione worki na śmieci i rękawiczki. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą grabie, miotłę do zamiatania szkieł, czy wiaderko - dodała Irena Szelągowska z KOD-u.

Działacze KOD-u spotykają się o godz. 10:00 na parkingu przy "Rondzie Barei" - koło galerii Nowy Rynek oraz przy Dworze Czarne.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
796
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group