Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9708
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą robić testy w Jeleniej Górze

Czwartek, 7 maja 2020, 9:12
Aktualizacja: Piątek, 8 maja 2020, 6:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będą robić testy w Jeleniej Górze
Fot. Facebook Cezarego Przybylskiego
Na początku kwietnia br. sprawdzaliśmy, czy władze województwa (prowadzące Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej) zamierzają wyposażyć placówkę w Jeleniej Górze w sprzęt umożliwiający badanie próbek na obecność koronawirusa. Wówczas nie było takich planów, ale wczoraj (6.05) marszałek Cezary Przybylski ogłosił, że jednak będzie taka możliwość.

Gdy dopytywaliśmy o kwestię prowadzenia badań na koronawirusa w Jeleniej Górze, laboratoria działały w pięciu lokalizacjach - we Wrocławiu oraz jedno w niemieckim Dreźnie. Podkreślano, że sześć laboratoriów wypełnia potrzeby przeprowadzania bardzo dużej liczby badań, a jeleniogórski szpital jest w grupie "białych" placówek, a nie "czerwonych" jak chociażby szpitale wrocławskie czy bolesławiecki, gdzie trafiają chorzy na COVID-19. W tzw. międzyczasie kolejne placówki z Dolnego Śląska uzyskały możliwość wykonywania testów. Teraz przyszedł czas na Jelenią Górę.

Wczoraj (6.05) Cezary Przybylski spotkał się z p.o. dyrektora WCSKJ - Nikolajem Lambrinowem.

Mówiliśmy m.in. o kolejnej pomocy finansowej, którą samorząd województwa planuje przeznaczyć dla szpitala w Jeleniej Górze w ramach dolnośląskiego pakietu wsparcia dla ochrony zdrowia. Przygotowujemy się również do uruchomienia nowego laboratorium przy szpitalu. Już niedługo próbki na obecność koronawirusa będą badane również w Jeleniej Górze - ogłosił marszałek.

Twoja reakcja na artykuł?

100
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
2
2%
Smuci
2
2%
Złości
4
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group