Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5659
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będą konkrety, będzie interwencja

Środa, 10 marca 2010, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Będą konkrety, będzie interwencja
Fot. Angela
Prośba o interwencję w sprawie wydzielenia przedziałów w pociągach do przewożenia rowerów oraz reaktywacja linii kolejowych: to główne tematy jakie pojawiły się na wczorajszym spotkaniu grupy rowerzystów z posłanką PiS Marzenną Machałek. Posłanka obiecała pomoc cyklistom pod warunkiem, że skonkretyzują oni swoje oczekiwania.

Choć na spotkaniu zostało poruszone wiele kwestii dotyczących rowerzystów korzystających z kolei oraz ich bolączek z tym związanych, zabrakło konkretów i propozycji rozwiązań. Półgodzinne spotkanie zakończyło się na jednej konkluzji: trzeba zebrać najważniejsze dla rowerzystów kwestie i wypunktować je pisemnie.

– Przewóz rowerów w pociągach jest bardzo ważnym problemem i nietrudnym do wprowadzenia w życie – mówiła Marzenna Machałek, posłanka PiS. – Wystąpię z zapytaniem, jakie przepisy regulują tę kwestię i jak można ją usprawnić. Potrzebuję jednak konkretów ze strony cyklistów i propozycji rozwiązań ich problemów związanych z koleją. Czekam więc na pismo z wypunktowanymi kwestiami, w których będę miała interweniować.

Cykliści poruszyli też kwestię degradacji kolei. Podawali liczne przykłady z życia, wymieniali się wspomnieniami.
– Podsumowując nasze spotkanie powiem, że pewne linie kolejowe zostały zniszczone i zdekapitalizowane, i w niektórych wypadkach są nie do odtworzenia. Po 1989 roku w Polsce nastąpiła ogromna degradacja. Dlatego musimy się zastanowić, w ramach jakich linii kolejowych będziemy występować. Jeżeli napiszę tysiąc pism w sprawach wszystkich linii kolejowych to nikt nie potraktuje mnie poważnie. Musimy się zastanowić, co z punktu widzenia rozwoju turystycznego Jeleniej Góry i Karkonoszy jest priorytetem i w jakiej sprawie mogą wystąpić wszystkie stowarzyszenia, fora internetowe by ten transport kolejowy reaktywować – mówi posłanka Marzena Machałek.

Dzisiaj umiera linia Wrocław – Jelenia Góra i ona jest istotna z punktu widzenia połączenia Jeleniej Góry z pozostałą częścią świata. Ja już napisałam kilka pism, mobilizowałam posłów z regionu całego Dolnego Śląska, aby naciskać by w budżecie znalazły się takie pieniądze, by przejazd Jelenia Góra – Wrocław nie trwał cztery godziny bo powoduje to całkowite obniżenie atrakcyjności transportu kolejowego do Jeleniej Góry. Z punktu widzenia rozwoju naszego regionu to linia kolejowa i transport jest podstawą, by tu chciało się dojechać – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group