Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12131
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Beata Kornicka–Konecka zasłużona dla polskiej kultury

Wtorek, 10 lutego 2015, 17:39
Aktualizacja: 17:43
Autor: Manu
Jelenia Góra: Beata Kornicka–Konecka zasłużona dla polskiej kultury
Fot. BM
W miniony poniedziałek (9.02) w jeleniogórskim Teatrze im. Norwida, podczas Noworocznego Spotkania z Ludźmi Kultury, Beata Kornicka–Konecka została odznaczona medalem “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Medal wręczyła organizatorka wydarzenia – posłanka Zofia Czernow.

Beata Kornicka-Konecka jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju, Europie i Stanach Zjednoczonych. W USA należy do Międzynarodowego Towarzystwa “Emocjonalistów”, a w Szklarskiej Porębie do Stowarzyszenia “Nowy Młyn”, który skupia współczesną Kolonię Artystyczną Karkonoszy.

Urodzona w Poznaniu, w rodzinie artystyczno-prawniczej, jest absolwentką Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Dyplom z projektowania graficznego uzyskała w 1983 r. w pracowni Grzegorza Marszałka. Od roku 1994 mieszka w Szklarskiej Porębie.

Beata Kornicka-Konecka to autorka cyklów rysunkowych inspirowanych dziełami literackimi, jak m.in.: “Dekameron” Giovanniego Boccaccia, „Księga Ducha Gór” Carla Hauptmanna (2000) czy “Rękopis znaleziony w Saragossie” Jana Potockiego, a także rysunków z cyklu “Maski I”, “Maski II”, “Maski III” (1999-2004) oraz tryptyków: “Femina”, “Samotność Boga” (2003-2004), “Wspomnienia-Zapomnienia” i cyklu “cumulus...” i “Wachlarz życia”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group