Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6972
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bazylika: Bez obostrzeń?

Wtorek, 5 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Bazylika: Bez obostrzeń?
Fot. Czytelnik
Mam szereg wątpliwości dotyczących przestrzegania obostrzeń zwianych z pandemią w bazylice mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze – pisze w mailu do naszej redakcji pan Jan. - Pisałem już w tej sprawie do kancelarii parafialnej, jednak póki co nie otrzymałem odpowiedzi.
Tydzień oraz dwa tygodnie temu miałem okazję uczestniczyć w niedzielę we mszy św. o godzinie 12 w bazylice mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze – opisuje nasz Czytelnik. - Rzuciła mi się w oczy jedna rzecz. Nie było zachowanych odległości między osobami siedzącymi, w ławkach, a samych ludzi było zdecydowanie za dużo.  Nikt tego nie pilnował, a dodatkowo ksiądz proboszcz, który nie celebrował eucharystii rozdawał komunię świętą bez maski. Po tym co zobaczyłem postanowiłem napisać wiadomość do kancelarii. Zapytałem czy w parafii obowiązują jakieś inne restrykcje związane z pandemią jednak tak jak wspomniałem wcześniej odpowiedzi nie otrzymałem. Po tygodniu postanowiłem odwiedzić inny kościół i sytuacja była podobna (chodzi o liczbę ludzi).
Według przepisów we mszach i innych nabożeństwach w naszym kościele mogą obecnie jednocześnie uczestniczyć 82 osoby – mówi proboszcz parafii pw. św. Erazma i Pankracego ks. prałat Bogdan Żygadło. - Trudno mi powiedzieć ilu konkretnie wiernych było na mszy, w której uczestniczył wasz Czytelnik. Nie przypominam sobie także, żebym udzielał komunii świętej bez przyłbicy lub maseczki. Ale mogło się tak zdarzyć bo sam przeszedłem koronawirusa i czasami jest mi trudno oddychać. W naszym kościele umieszczone są informacje z nakazem zachowania odpowiedniego dystansu oraz zasłaniania ust oraz nosa. Apelujemy też do wiernych przyzwyczajonych do zasiadania w nawie głównej aby w przypadku, gdy w kościele jest wiele osób zajmowali miejsca w otwartych nawach bocznych oraz na chórze. W świątyni są też ogólnodostępne dozowniki z płynem dezynfekującym. Korzystają z nich także księża oraz służba liturgiczna.

Twoja reakcja na artykuł?

17
12%
Cieszy
36
25%
Hahaha
3
2%
Nudzi
4
3%
Smuci
50
34%
Złości
35
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (224)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
978
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group