Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2801
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Baśnie 1000 i jednej nocy na scenie w Wojcieszowie

Niedziela, 17 marca 2013, 8:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2013, 16:43
Autor: Mea
Region: Baśnie 1000 i jednej nocy na scenie w Wojcieszowie
Fot. Organizatorzy
Konkurs Pięknego Czytania i Inscenizacji Bajek odbył się w Wojcieszowie, a jego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Wojcieszowie. Coroczny przegląd dziecięcych teatrów był już siódmą edycją, a po raz drugi z rzędu spektakle wystawiane były na dużej scenie sali widowiskowej Miasta Wojcieszów.

Jednym z niewielu miejsc, w którym słowo „niemożliwe” przestaje mieć znaczenie, w którym nie obowiązują żadne bariery i w którym autentyczność dochodzi do głosu są deski teatru. Gdy zamiast czołowych teatralnych artystów na scenę wchodzą dzieci, można się wtedy spotkać z niczym nie zmąconą wrażliwością i wyobraźnią.

Tak też było podczas konkursu, w którym wzięło udział siedem grup ze szkół specjalnych: Dom Pomocy Społecznej Szklarska Poręba, Zespół Artystyczny „Psia kość” z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotoryi, grupa „A to kto?” również z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotoryi, Zespół Szkół Specjalnych z Kamiennej Góry, Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Świerzawy oraz organizator - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Wojcieszów. W komisji konkursowej zasiadał m.in. Piotr Konieczyński, znakomity aktor Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Uczestnicy prezentowali inscenizacje na podany uprzednio temat, który w tym roku brzmiał „Baśnie 1000 i jednej nocy”. Tym samym scena przeobraziła się w baśniową krainę, mieniącą się orientalnymi barwami, wzorami, a także obrazami, które współbrzmiały z dźwięcznymi bliskowschodnimi melodiami. Pośród prezentowanych występów można było obejrzeć „Lampę Alladyna”, „Opowieść o Dżerburu i Ramsy”, „Odważnych Rycerzy”, czy też wysłuchać „Opowieści Starej Papugi”. Po zakończonej scenicznej rywalizacji na gości czekały nagrody i stół ze słodkościami.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania i Inscenizacji Bajek są: Marzena Zaremba i Beata Musialik. Panie podkreślają, że każdy spektakl i każdy kolejny rok przynosi nowe wyzwania oraz doświadczenia, zarówno dla występujących młodych adeptów sztuki teatralnej, jak i dla ich opiekunów. To właśnie nieposkromiona wyobraźnia, zapał oraz dziecięca radość pozwala bawić się teatrem, szlifować własny charakter i umiejętności, co przekłada się na podwyższanie poziomu konkursu.

Serdeczne podziękowania organizatorki składają wszystkim sponsorom z Jeleniej Góry, Wojcieszowa i Świn oraz wolontariuszom z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, bo to dzięki nim konkurs mógł dojść do skutku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group