Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12208
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Basen przy SP 10 bez wykonawcy

Piątek, 6 kwietnia 2018, 15:00
Aktualizacja: 15:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Basen przy SP 10 bez wykonawcy
Fot. Przemek Kaczałko
Nie udało się wyłonić wykonawcy na budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze. Kwoty zaproponowane przez dwóch oferentów znacznie przewyższały plany władz miasta i najprawdopodobniej przetarg zostanie ogłoszony po raz drugi.

O pomysłach budowy basenu przy ul. Morcinka mówi się od kilkunastu lat, jednak dopiero w ubiegłym roku inwestycja stała się bardziej realna, bowiem 1,25 miliona złotych dofinansowania przyznał Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a nieco ponad 2 miliony złotych Ministerstwo Sportu i Turystyki. Niepowodzeniem zakończyła się próba pozyskania środków unijnych, zatem z planowanej inwestycji o wartości 6,28 mln zł, władze miasta uzyskały 3,25 mln dofinansowania.

Jak wynika z protokołu z sesji otwarcia ofert w przetargu na budowę pływalni, zamawiający chciał przeznaczyć na budowę 3,4 mln zł, a najniższa oferta opiewała na 7,749 mln zł (Pre-Fabrykat z Miłkowa). Warto dodać, że ze względu na proponowany okres gwarancji więcej punktów uzyskałby drugi z oferentów - Castellum z Wrocławia, który wycenił zadanie na kwotę niemal 9,6 mln zł. Skąd taka rozbieżność w podanych kwotach?

Zastępca prezydenta Jeleniej Góry tłumaczy, że doszło do pomyłki w rubryce dotyczącej kwoty określonej przez zamawiającego. -To była pomyłka - policzono środki, które mamy z zewnątrz - powiedział Jerzy Łużniak. Prawdopodobnie przetarg zostanie unieważniony i będziemy ogłaszać drugi - dodał zastępca Marcina Zawiły.

Według projektu, basen ma być przeznaczony do nauki pływania, do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Planowane przedsięwzięcie obejmuje: budowę hali basenowej o wymiarach 35.05.m x 23,50 m, wysokości 3,45 m, infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania obiektu (przyłącze wodno-kanalizacyjne, elektryczne, ciepłownicze). W hali basenowej zlokalizowane będą: niecka basenowa o wymiarach 8,5 m 16,17 m, głębokość od 0,87 m do 1,32 m z czterema torami pływackimi, pomieszczenia techniczne obejmujące: magazyny, chlorownię, węzeł cieplny, stację uzdatniania wody basenowej, rozdzielnię elektryczną, magazyn na sprzęt dydaktyczno-rehabilitacyjny (3 pomieszczenia), pomieszczenie portierni z wydzieloną częścią socjalną, pomieszczenie techniczne dla konserwatora, pomieszczenie ratownika z widokiem na nieckę basenową, pokój nauczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group