Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5507
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Basen na horyzoncie i litania żalów

Piątek, 19 września 2008, 7:58
Aktualizacja: Sobota, 20 września 2008, 8:14
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Basen na horyzoncie i litania żalów
Fot. Mar
Czwartkowa debata w domu kultury Muflon w Sobieszowie na temat budowy basenów termalnych przyniosła tylko jeden konkret: wiadomo, że na dwadzieścia lat miasto wydzierżawiło teren po byłym basenie przy ulicy Łazienkowskiej. Dzierżawcą jest poznańska firma Terra Trading S.A.

Poinformowali o tym p.o. naczelniczka wydziału architektury, Magdalena Kwasiuk oraz uczestniczący w debacie, prezydent Marek Obrębalski i jego zastępca Jerzy Łużniak.
Przedstawicielka firmy Terra Trading S.A. powiedziała zebranym, że zamierenia na teraz to dowiercenie się do ciepłych wód podziemnych oraz przeprowadzenie analizę opłacalności inwestycji.

– W tej chwili zamierzamy postawić tam hotel SPA na 120 miejsc i wybudować kryty basen – tłumaczyła zebranym mieszkańcom Sobieszowa – Ale o tym, czy w ogóle zaczniemy budowę zdecyduje analiza opłacalności.

Czyli basen, albo baseny będą, ale może też ich nie być, a przepytywana przedstawicielka firmy Terra Trading nie potrafiła powiedzieć nic o szczegółach planowanej inwestycji. Zresztą nic dziwnego, skoro o jej realizacji zdecydują najbliższe miesiące.
- Znowu niewiele się dowiedzieliśmy o przyszłości terenu, gdzie teraz straszy zrujnowany basen – usłyszeliśmy od mieszkańców.

Gdy już nie było po co rozmawiać o basenach zaczęła się litania żalów do prezydentów. Na brak ścieżek rowerowych, o oddanie do użytku ulicy Karkonoskiej, która według mieszkańców nadal ma poważne usterki i których mimo obietnic nie usunął wykonawca inwestycji.
- Wcześniej obiecywano wam, że powstaną trasy dla rowerzystów, ale niewiele się działo, my zamierzamy uczynić z Jeleniej Góry miasto coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów – zapewniał Jerzy Łużniak – Na szybko zamierzamy wydzielić część szerokich chodników, po których chodzi coraz mniej, ludzi na drogi rowerowe.

Mamy nadzieję, że nie skończy się to tylko na wykreśleniu linii i oznakowaniu ich jako ścieżki rowerowe. Trzeba obniżyć krawężniki, wykonać przejazdy przez jezdnie, tak aby z pojedynczych ścieżek zaczął powstawać system tras dla miłośników dwóch kółek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group