Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8773
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bardzo odważny start w samodzielność

Wtorek, 16 marca 2010, 13:46
Aktualizacja: 13:47
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Bardzo odważny start w samodzielność
Fot. Ania
Wiele darmowych szkoleń dotyczących m.in. negocjacji, autoprezentacji i giełdy zostanie przeprowadzonych w najbliższym czasie w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze. Wczoraj rozpoczął się tu Festiwal Przedsiębiorczości Boss.

– BOSS to w tym przypadku skrót od pierwszych liter zdania: „Bardzo odważny start w samodzielność”. Jest ono dobrym określeniem w stosunku do młodych osób, biorących udział w naszych działaniach – mówi Damian Rowiński, prezes Studenckiego Forum Business Centre Club, który przyjechał wczoraj do Jeleniej Góry na otwarcie festiwalu. Uczestniczył w nim także prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski.

– Przedsiębiorczością muszą wykazać się również samorządy, mając do dyspozycji małe budżety, a do zrobienia bardzo wiele. Młodzi ludzie, dzięki przynależności do tej organizacji uczą się przedsiębiorczości, przekonują się, że warto być aktywnymi i podejmować własną inicjatywę. Jest to istotne w starcie w samodzielność – mówił szef miasta do studentów.

Studenckie Forum BCC skupia ponad 350 osób w całej Polsce. Ma odziały we wszystkich województwach przy największych ośrodkach akademickich. Działania podejmowane przez jego członków mają więc charakter ogólnopolski.

– Dzięki przynależności do SFBCC uczymy się m.in., jak prowadzić przedsiębiorstwo, co będzie dla nas istotne w przyszłej karierze zawodowej– mówią Justyna Iwanowska, koordynatorka pionu Public Relation Karkonoskiego Studenckiego Forum BCC oraz jej koleżanka Marta Szpecht.

Damian Rowiński przekonywał, że ważny jest pierwszy krok w realizacji przedsięwzięć. Tłumaczył, że nawet jeżeli 99 procent projektów nie wyjdzie to istotne jest, że wśród nich znajdzie się jeden udany. – Dzięki przynależności do forum młodzi ludzie stają się osobami aktywnymi, potrafiącymi prowadzić własną firmę. Są kreatywni i mają okazję sprawdzić się w realizacji projektów – mówi Damian Rowiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
794
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group