Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5864
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bardzo mokre „Lato Agatowe”

Niedziela, 19 lipca 2009, 8:00
Aktualizacja: 21:27
Autor: Angela
REGION: Bardzo mokre „Lato Agatowe”
Fot. Angela
Nie mają szczęścia do pogody organizatorzy jednej z największych w kraju giełd kolekcjonerskich: Lwóweckiego Lata Agatowego, które dziś zakończy się w Lwówku Śląskim. Wprawdzie feta zaczęła się w piątkowym upale, ale od wczoraj nad miasteczkiem leje jak z cebra. Podobnie było rok temu.

Za miłośnikami kamieni szlachetnych i minerałów oraz mieszkańcami i turystami – koncerty gwiazd wyjątkowego pod tym względem Lwóweckiego Lata Agatowego, które w tym roku odbywa się pod hasłem „Targi skarbów ziemi”. W piątek i w sobotę zagrały flagowe kapele polskiej estrady: zespoły T. LOVE i Kult. Dziś zaśpiewa wiecznie młody Zbigniew Wodecki.

Mimo fatalnej pogody warto jeszcze dziś pojechać do grodu Lwa. W ratuszowym korytarzu czynna są wystawy tematyczne „Po drugiej stronie Tetydy” oraz „Oblicza ziemi – formy i procesy geologiczne”. Są też ekspozycje konkursowe w Placówce Historyczno-Muzealnej (ratusz). W Rynku rozrywkę dzieciom stara się zapewnić – wbrew smutnej aurze – krakowski Teatr Wagabunda.

Do wieczora przewidziano jeszcze, między innymi, koncerty zespołu „Antrakt” oraz grupy „Za kratą” (odpowiednio o godz. 16 i 20.) O godz. 19 rozśmieszy gości kabaret „Limo”. Zbigniew Wodecki zaśpiewa o godz. 21. Po nim grupa Redlin pokaże folkowe rytmy świata. Lwóweckie Lato Agatowe przejdzie do historii po mega-widowisku laserowo-pirotechnicznym, jak organizatorzy nazwali pokaz fajerwerków.

Latu Agatowemu towarzyszy wiele innych atrakcji, w tym pokazy płukania złota, giełda rzemiosła i rękodzieła, otwarta osada Walończyków, otwarte wyrobisko agatowe, gdzie można sobie samemu poszukać minerałów oraz park zabaw dla dzieci z bogatą ofertą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group