Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6942
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bardzo Młoda Kultura w Kromnowie

Piątek, 26 sierpnia 2016, 7:30
Aktualizacja: Sobota, 27 sierpnia 2016, 8:53
Autor: Robert Czepielewski
Region: Bardzo Młoda Kultura w Kromnowie
Fot. Robert Czepielewski
Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie znalazła się w finale konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”. Warto dodać, że z całego województwa dolnośląskiego wybrano 10 projektów z 29, które przeszły I etap konkursu i w tym gronie znalazła się kromnowska galeria z projektem „Opowieści Ostateczne”.

- Jesteśmy bardzo dumni, że projekt z takiej małej wsi, jak Kromnów został doceniony przez komisję - powiedział twórca projektu Adam Spolnik z Artystycznej Galerii Izerskiej. – Już rozpoczęliśmy jego realizację i będzie to forma teatralna – zaznaczył.

Projekt adresowany jest do ludzi młodych. Oparty jest na podstawie książki „Opowieści Ostateczne”, której autorem jest Leszek Różański, mieszkaniec Kopańca. Napisał on dziewięć opowieści związanych z gminą Stara Kamienica od średniowiecza po współczesność. Ilustratorką wydawnictwa jest Kalina Jaśko, a autorem opracowania muzycznego Piotr Syposz.

- Chcę oprzeć się na młodzieży gimnazjalnej. Najważniejsze jest to, żeby wzbudzić w niej kreatywność, dlatego będą mieli wpływ na scenariusz i sposób realizacji. Część z uczestników będzie na bieżąco robiła dokumentację artystyczną z procesu twórczego za pomocą fotografii i grafiki - powiedział Adam Spolnik.
AdamSpolnik zaprosił do projektu uczniów gminnego gimnazjum z myślą wyrównania im szans z ich rówieśnikami z Jeleniej Góry, gdzie młodzież ma do dyspozycji wiele instytucji kulturalnych. W warsztatach będzie go wspierał Tadeusz Rybicki, aktor Teatru Cinema i Teatru Karawana oraz pracownicy gminnego gimnazjum w Starej Kamienicy.

Uwieńczeniem pracy uczestników projektu będzie spektakl, który zostanie wystawiony w Artystycznej Galerii Izerskiej.

Adam Spolnik z dumą powiedział, że nie jest wykluczone, iż ten spektakl będzie wystawiany w miastach na Dolnym Śląsku, ponieważ już pojawiają się pierwsze zaproszenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group