Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8076
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Bardzo grzeczna młodzież

Środa, 21 listopada 2007, 7:06
Aktualizacja: 8:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Bardzo grzeczna młodzież
Fot. Archiwum
Odwracają się negatywne tendencje wśród najmłodszych. Z niedawnych rankingów wynika, że coraz mniej wśród niej osób sięgających po różne używki. Jak sondaż ma się do rzeczywistości?

Jak donosi Rzeczpospolita autorzy badania ESPAD, przeprowadzanego co cztery lata pod auspicjami Rady Europy, mówią, że sytuacja zmienia się na lepsze. – Do tej pory w każdym kolejnym badaniu okazywało się, że młodzież coraz chętniej sięga po alkohol, papierosy i narkotyki. W tym roku po raz pierwszy od lat jest inaczej – powiedział Rzeczpospolitej dr Janusz Sierosławski odpowiedzialny za największe badanie w Europie dotyczące zachowań młodzieży.

Młodzi ludzie najchętniej zaglądają do kieliszka lub do kufla. Ale zmniejsza się liczba tych, którzy nadużywają wyskokowych trunków i napitków. Cztery lata temu do upicia się przyznało się 29 procent uczniów gimnazjów i 37 procent licealistów. Teraz – jedynie co piąty 15–latek i co trzeci 17–latek.

Nie brakuje też miłośników jeszcze mocniejszych wrażeń: zażywania haszyszu czy też marihuany. Do tego przyznało się 28 procent licealistów, a w trakcie ostatniego rankingu było ich o dziewięć procent więcej.

Podobnie obniżone wskaźniki zanotowano przy pytaniach dotyczących nikotynizmu: procent przyznających się do tego 18–latków spadł o 10 punktów w porównaniu z ostatnim badaniem. Według niego paliło 45 procent populacji młodych ludzi, a teraz – 35.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1271
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group