Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9028
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bardzo groźny wypadek (pozorowany)

Czwartek, 10 czerwca 2010, 13:17
Aktualizacja: Piątek, 11 czerwca 2010, 7:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bardzo groźny wypadek (pozorowany)
Fot. TEJO
Zderzenie forda z ciężarówką, trzy osoby ranne i zanieczyszczenie toksyczną substancją, która z beczek przewożonych na wywrotce wyciekła do starorzecza Bobru: oto bilans skutków kraksy, do której doszło dziś przy ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze. Świadkiem wszystkiego był wędkarz, który powiadomił pogotowie, straż pożarną i policję.

Błyskawiczną reakcję służb ratunkowych oraz ich pracę na miejscu zdarzenia obserwował tłum gapiów. Nie byli to jednak wyłącznie miejscowi, ale głównie urzędnicy, przełożeni mundurowych a także osoby odpowiedzialne za działania w sytuacjach kryzysowych.

Akcja ratunkowa trwała w sumie około 15 – 20 minut. W tym czasie na miejsce wypadku dojechały dwa ambulanse i dwie jednostki straży pożarnej. Strażacy ułatwili dostęp ratownikom medycznym do poszkodowanych. Ci – po unieruchomieniu złamań – zostali przewiezieni do szpitala. Później do działań wkroczyli strażacy z jednostki specjalnej, który – odpowiednio zabezpieczeni – usunęli zanieczyszczenie ze starorzecza Bobru oraz zneutralizowali miejsce, gdzie spadły beczki.

O tym, że były to tylko ćwiczenia, ratownicy dowiedzieli się dopiero na miejscu akcji widząc podejrzanie wielu urzędników i oficerów wśród gapiów, a także spore zainteresowanie mediów tym wypadkiem. Działania przebiegły sprawnie, ale ich szczegółową ocenę przedstawi sztab zarządzania kryzysowego oraz dowódcy i przełożeni poszczególnych jednostek biorących udział w akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group