Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 18 grudnia
Imieniny: Bogusława, Gracjana
Czytających: 13411
Zalogowanych: 103
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bankowy trakt śródmiejski

Środa, 13 maja 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bankowy trakt śródmiejski
Fot. TEJO
Kolejna instytucja finansowa powstaje na głównym miejskim deptaku, który staje się powoli skupiskiem banków i kas pożyczkowych.

Tym razem bank jest urządzany we wnętrzach parteru kamienicy nr 10, gdzie do tej pory był sklep z kosmetykami, a wcześniej sprzedawano tam markowe ubrania. Jeszcze wcześniej, bo do lat 90. XX wieku istniał tam sklep spożywczy z jedną z dłuższych lad, zwany przez pewien czas „Dziesiątką”.

Sama kamienica pochodzi z końca XIX wieku. Zbudowała ją rodzina Seifertów, która przez dziesięciolecia prowadziła w jej wnętrzach skład papierniczy, największy w Hirschbergu, z szerokim asortymentem pocztówek. Branża ta utrzymała się jeszcze kilka lat po 1945 roku.

Trakt śródmiejski coraz bardziej zatraca handlowy charakter: znikło stąd wiele sklepów, w miejscu których powstały banki. Przewiduje się, że ulice Konopnickiej i 1 Maja ostatecznie pod tym względem „dobiją” galerie handlowe: Focus Park (przy ul. Kilińskiego) i Pasaż Grodzki (przy ul. Jasnej).

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
86
Tak
79%
Nie
21%
 
Głos ulicy
"Bardzo dobra kawa" – Jarmark w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Co się dzieje w zamkniętych miastach Rosji?
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
112
Rano i wieczorem ślisko na drogach
 
Kilometry
Wolności otwarta
 
Karkonosze
Obserwatorium na Śnieżce doczeka się remontu
 
Inwestycje
Odnowione lokale socjalne. Czy przetrwają?
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group