Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7154
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bandyci z Jeleniej Góry na gościnnych występach

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 2 września 2008, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Osiem lat więzienia grozi czterem jeleniogórzanom, którzy sprowokowali burdę i bójkę z użyciem kijów bejsbolowych, metalowych prętów i cegieł w Pilchowicach w powiecie lwóweckim.

O awanturze, która mogła zakończyć się tragedią, pisze Polska Gazeta Wrocławska. Na Pilchowice najechało kilkudziesięciu bandytów z Jeleniej Góry. Chcieli się zemścić za zajście, do którego doszło w barze: tam wywiązała się awantura po tym, jak jeden z przyjezdnych kopnął klientkę.

Jeleniogórzanie wyjechali zapowiadając, że jeszcze tam wrócą, aby „wyrównać rachunki”. Słowa dotrzymali. Najechali na Pilchowice kilkoma samochodami uzbrojeni z kije bejsbolowe, pręty i cegły. Wybijali szyby w barze i w sąsiednim sklepie. Byli agresywni i pobili miejscowych. Jeden z nich trafił do szpitala z ranami głowy.

Interweniowała policja, która zatrzymała czterech najbardziej krewkich degeneratów. Pozostali są na wolności. Mieszkańcy wsi żyją w psychozie, że napastnicy mogą powrócić. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~nakatomii 2-09-2008 9:11
no to tych czterech"kozaczków"do Iraku na "goscinne występy"tam ich szybciutko pokażą ROZRYWKĘ......;))
~Moje zdanie o sprawie 2-09-2008 9:46
Nic wielkiego. To po prostu jeleniogórskie bydło. Ale swoją drogą jak to możliiwe, że tylko 4 Policja zatrzymała. A co z resztą tych b...ków!. Boicie sie panowie policjanci? Inaczej tego nie można wyjasnić. W jaki sposób kwalifikowaliście do zatrzymania? Po wielkości kija bejsbolowego? Wasza tolerancja panowie policjanci doprowadzi do tego, że nie będziemy mogli spokojnie wyjść na ulicę. Sposób załatwienia sprawy napadu na Pilchowice to skandal! Na pewno powinno być wdrożone dochodzenie prokuratorskie w tej sprawie. Mam nadzieję, że Jelonkę czytują także prokuratorzy.
HankaOdRumcajsa 2-09-2008 10:28
...normalnie nam sie tutaj mafia tworzy... Sie chłopaki filmów naoglądali... Strach sie bać!!!!
~Długi 2-09-2008 11:23
Ale afere robicie, w Jeleniej w piątek albo sobote wystarczy być żeby dostać wpier... Poza tym to już normalne że sie chodzi z jakimś prętem lub sztachetą .Jak ktoś niewierzy, to niech przejdzie się koło baniaków, lub w ogule po mieście w nocy.
~ciekawy 2-09-2008 12:02
Czemu nic się nie pisze że samochody jakimi przyjechali z Jeleniej to taksówki a Panowie taksówkarze nie zauważyli że osoby wsiadające mają kije i rury? Następnie spokojnie czekali na powrót z gościnnych występów swoich klientów. Ja rozumie że może bali się o swoje auta i życie ale czemu w czasie gdy czekali na sprawców nie zadzwonili na Policję że przewożą uczestników wybryków?? Czemu Policja lwówecka po otrzymaniu informacji o zajściu nie porozumiała się z Policją jeleniogórską by w drodze powrotnej zatrzymać sprawców?? Czemu przyjazd policji Lwóweckiej trwał 40 minut od zgłoszenia (20km)? Czemu policjanci po otrzymaniu informacji że sprawcy się odgrażali nie wysłali patroli? Najgorsze jest to że „bydło” (bo jak inaczej to nazwać) biegało i tłukło przypadkowych ludzi.
~do ciekawy 2-09-2008 12:27
znasz przysłowie "klient nasz Pan"? jak zaczniesz na życie zarabiać szybko zrozumiesz co mam na mysli
~Bolo 2-09-2008 13:32
Takim bandytom to pourywać łby i nasikać do szyi!
~Brak danych 2-09-2008 15:01
Co do wypowiedzi ,,Długi''-, widzę ze tobie to nie przeszkadza i odbierasz to jako codzienność, być może sam jesteś w takiej grupie pseudo gangsterów, a raczej cwaniaków, bo prawdziwi gangsterzy mają swoją klasę i dla 5 zł nie napadają niewinnych osób, to tylko zwykli cwaniacy silni w grupie a tak to jednostrzałowcy , co do tematu policji i prokuratury, co może zrobić prokurator jak jakiś pajac ustalił takowy przepis a on musi go przestrzegać bo inaczej sam trafi do pierdla, co do policji, to znowu trzeba pytać się szanownych posłów dlaczego nasza policja nie jest w pełni doposażona i nie są na nią przeznaczane odpowiednie nakłady finansowe, a potem snuć jakieś wnioski i spostrzeżenia, jednakże fakt śmieszne aby tylko 4 zatrzymać, może tzreba zmienic kadrę policyjną
~jur 2-09-2008 15:02
powinno się oczywiście za zgodą prokuratury i sądu podać imiona i nazwiska tych b...ków co biją niewinnych ludzi i niszczą ich mienie.
~fighter 2-09-2008 16:00
Sami prawdziwi mezczyzni tam byli...kopali kobiety i zlali nie pelnosparwnego umysłowo...prawdziwi wojownicy z miejskich siłowni silni w grupie i to jeszcze ze sprzetem w dłoni...policja przy zatrzymaniu powinna spałowac ich tak jak za dawnych czasow sie to robiło..szybko by im sie odechciało podobnych akcji...do czego to doszło jezdza sobie mieszczuchy na polowania po wioskach i dzieki nieudolnosci policji czuja sie zupenie bezkarni...skandal
~Kirka 2-09-2008 16:43
Tylko podziwiać tą zamszową policję- przecież im za ta placą grube pieniądze , obciązaja oni ogromnymi kosztami utrzymania spoleczeństwo po to, aby takie bandyckie dziadostwo bylo umiejetnie zlikwidowane i wytępione , a zatrzymani powinni być wszyscy najeżdzcy- profilaktycznie pomasowani , i leżąc na glebie trzy miesiące w areszcie powinni czekać na wyjaśnienie wyroków , lącznie z tymi mniej aktywnymi aby im ,odechcialo sie kibicować bejsbolistom , a tych najodważniejszych z kijami to przylożyć po 10 lat sanatorium Bieszczady i struganie drzewa na tempa oraz codziennie po 5 pal wychowawczych na plecy - to będzie dopiero skutek pożądany i docelowo porządne spoleczeństwo. Mendów nie ma co żalować. .
~do "Moje zdanie..." 2-09-2008 17:09
Jeden z głupszych postów jaki ostatnio widziałem. Makabryczny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Wyraźnie napisano, że podstawą zatrzymania niektórych sprawców była ich rola w zdarzeniu, a nie długość kija jak to próbuje wmówić piszący. Ponad to jak w tym poście autor tłumaczy, że przyczyną było tchórzostwo policjantów. Gdyby tak było, nie zatrzymaliby najagresywniejszych sprawców, a najprawdopodobniej nikogo. Totalnym już idiotyzmem jest domniemanie czy Prokuratorzy czytają "Jelonkę". Jakie to ma znaczenie, jeśli zgodnie z KPK to Prokurator prowadzi śledztwo, a nie Policja, a w przypadku dochodzenia jest w postępowaniu oskarżycielem i nadzoruje całe postępowanie przygotowawcze. Czy nienawiść autora tekstu do Policji nie ma przypadkiem podstaw w ukaraniu go ostatnio?
~NN 2-09-2008 17:39
to były taksowki korporacji 9626 radio taxi mercedes, panowie kierowcy byli w bardzo dobrej komitywie z bandytami - słyszałem ich rozmowę -, nie radzę kożystać z tej korporacji, pan prezes korporacji juz dwa dni sie zastanawia co z tymi "panami" uczynić
~Mieszkaniec Pilchowic 2-09-2008 18:53
Jako świadek całego zdarzenia składam gorące podziękowania lwóweckiej policji! Zachowali się profesjonalnie i nie zbagatelizowali całej sprawy. Co do pracy "Szanownego" Pana Prokuratora rejonu Lwówek Śląski - kpina, skandal i totalny brak poszanowania uczciwych obywateli. Warto się zastanowić Panie Prokuratorze, po czyjej stronie należałoby stanąć...Bandyci od wczoraj na wolności!!!
~Mieszkaniec Pilchowic 2-09-2008 19:00
Jako świadek całego zdarzenia składam gorące podziękowania lwóweckiej policji! Zachowali się profesjonalnie i nie zbagatelizowali całej sprawy. Co do pracy "Szanownego" Pana Prokuratora rejonu Lwówek Śląski - kpina, skandal i totalny brak poszanowania uczciwych obywateli. Warto się zastanowić Panie Prokuratorze, po czyjej stronie należałoby stanąć...Bandyci od wczoraj na wolności!!!
~jest super 2-09-2008 19:24
Taksówkarze to wspaniali kierowcy. Pewnie o niczym nie wiedzieli a wszyscy się ich czepiają.
~XXL 2-09-2008 19:56
Tak naprawdę to była wzorowa akcja POLICJI w ciągu kilku godzin mieli 4 osoby i cały powiat Lwówecki postawiony na nogi. Lecz całą ciężką pracę spaprał jakiś prokuratorzyna ze Lwówka, który szczeniaków wypuścił.
~do Kirki 2-09-2008 20:10
Znasz może podstawy prawne do tzw "profilaktycznego pomasowania", albo "kładzenia na glebie na trzy miesiące na tzw. wyjaśnienie wyroków?". O czym ty piszesz kobieto. Chcesz zrobić z Policjantów osoby stojące ponad prawem? Wrócić do wczesnej komuny?. Od wymierzania sprawiedliwości jest Sąd, a nie Policjant. Policjant ma sprawcę zatrzymać co właśnie zrobili. Resztą zajmie się Sąd i Prokuratura. To Sąd sprawdzi, jaka była wina poszczególnych osób w zdarzeniu i Sąd ich odpowiednio wynagrodzi. Jestem ciekawy twojego postu, gdyby się okazało, "że położyli sprawców na glebie, aresztowali i "pomasowali", a wśród sprawców byłby ktoś przypadkowy. Wieszałabyś takie same psy na wszystkich dookoła. Co do kosztów i podatków. Nędzne społeczeństwo - nędzne podatki - nędzny aparat.
~ja 2-09-2008 20:42
o zgrozo w jakim kraju żyjemy zwierzęta zachowują się lepiej niż my...gangsterzy...?...f...rzy !!!!! zapraszam na solowe potyczki a może garnijcie się do boksu...
~Sabath 2-09-2008 20:47
tak a jak mój znajomy był na dyskotece to założył się z chłopakami o coś tam i jak zapomniał oddać kasę to najechali w środku nocy czterema czarnymi BMW pod chałupę i wystraszyli mu krowy , wykopali drzwi,szyby powybijali,okradli go i zabrali mu kasę bo był opóźniony i mógł się pośpieszyć ale o takich rzeczach to lepiej nie mówić bo można nieźle dostać przeważnie jak to prawdziwi a nie głupia dzieciarnia młodzieżowa
~dostawca 2-09-2008 21:26
Kazie stado ma silnych przewodników i słabszych wiec na pewno złapali tych słabych i szkoda pisać
~Długi 2-09-2008 22:47
do Brak danych. Nie jestem w grupie przestępczej, ale masz racje bo odbieram takie zdarzenia już jako codzienność. To sie już dzieje na co dzień. Jak ktoś tego niedoświadczył to niewie. Niekoniecznie każdy chodzi z kijem po mieście, ale taka jest prawda że wieczorem nikt sam niepospaceruje sobie przez centrum. Poczytajcie co się dzieje na dyskotekach i w ogule. Przecież to my sami sie wybijemy, poco nam jakieś wojny i inne tam.
~Zazula 2-09-2008 23:51
Kraj się rozwija , coraz większe są wplywy pieniędzy do budżetu, coraz wiecej pieniędzy domagaja sie utrzymankowie rozmaitych urzędów i formacji nie popierając to efektami pracy, bo nalogowo narzekaja i mówia ten sam slogan - malo pieniędzy , malo sprzetu , male zarobki , male wyniki - może przerwac to narzekania i wziąć się za robotę czyli podziękowac obecnym wszelkim mundurowym i sprowadzic policję ze Szwjcarii do zaprowadzenia ladu i porządku w tym naszym balaganiarskim kraju , oni pokażą takim bejsbolistom co to znaczy lamać prawo i na czym polega demokracja i nienaruszalnośc czlowieka przy okazji nauczą skutecznych dzialań nowych adeptów sztuki policyjnej w kraju i będzie z tego ogromny pożytek dla spoleczeństwa które wreszcie odetchnie od plagi rozmaitych wykolejeńców.
~brawo 3-09-2008 3:21
bandytów było 25-30 a Policja tylko złapała 4 taksówkarze pozostałych dalej bedą wozić na wioski po to aby ci mogli bezkarnie wyżywać się na bezbronnych osobach prokurator sprawe będzie prowadził 3 lata aż w końcu zostanie umorzona Wszyscy dobrze wiedzą że ci bandyci są z Pekinu tam Policja powinna zrobić nalot i wyłapać wszystkich. Wogóle to powinni zrównać ten pekin z ziemią
~luka 3-09-2008 11:01
Wniosek z tego , że każdy mieszkający w odrębnym domu zwlaszcza na wsi musi mieć broń , samopal czy inną giwerą - to będzie wyznacznik bezpieczeństwa i szacunku dla blizniego.Oczywiście zachowując zasady - wszedleś na moją posesje to strzelam bez ostrzeżenia. W USA - na prywatnych posesjach sa tabliczki w trupią czaszką i tak się wyznacza prawo.Nie zawraca się glowy takimi duperelami jakieś policji tylko jak wlazl na moje to lub i trup. Uważam , że obecnie w Polsce dobrą giwerę powinien miec każdy farmer we wlasnym domu a takich osilkow z kijami by nie bylo , zarabialyby tylko firmy pogrzebowe.
~Sabath 3-09-2008 20:52
tablicę to już sobie przybiłem i broń też mam bo tu to normalnie nie można żyć bo wszystko kradną i wygóle
~Jaś 4-09-2008 0:22
Az milo sie czyta takie komentarze ;P
~do jest super!!! 4-09-2008 13:40
ci wspaniali kierowcy taksowek sa naprawde zlotymi osobami bo zabierajac tych ludzi z jeleniej pozwolili im wlozyc do bagaznikow swoich samochodow te wszystkie gadzety ktorymi okladali przypadkowych ludzi a potem pozwolili je schowac No sory chyba ze jak ci k...ni wsiadali to zamykali oczy zeby nie widziec co ze soba biora.....
~Skorpion 4-09-2008 15:21
Niech wieśniaki wiedzą gdzie ich miejsce ..... i do kogo mogą skakać >:)
~kmam 5-09-2008 21:09
Zadżumiony PEKIN wysuwa macki na okolice. Może dotrą i do zamkniętych dzielnic zamieszkałych przez bezradnych włodarzy tego miasta, przez łaskawych prokuratorów i inne osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek. Szczury odpowiedzialne za dżumę wybijano, u nas są chronione, zaraza się więc panoszy.
~Jaś 6-09-2008 1:54
sprawa sie sama wyjsni :) zobaczymy jej final a co bedzie pozniej to sie okazde... :D dajcie sobie ludzie spokoj po co sobie robic problemow, jeszcze kogos przypadkiem nieszczescie spotka. Nie dotyczy osobiscie to nie ingeruje bo po co :]
~Jeleniogorzanin 7-09-2008 1:14
nie popieram tej akcji ale wiochmeni z niektorych wichur tez potrafia kozaczyc..zanim jednak wje... cie komus w swoich wiejskich barach to upewnijcie sie czy za koles nie jest czasem z JELONKI i czy nie wpadnie na drugi dzien z ziomami z parafi.Jo wichurmanii!!!
~lll 8-09-2008 22:30
To na wioskach przewaznie wyskakujecie ze sprzetem po co wogole bylo zaczynac teraz macie pretesje do garbatego najpierw zastanowcie sie kto pierwszy zaczol a pozniej szukajcie winnego sami tego chcieli to maja pozdro jelonka gora

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group