Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12002
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bandyci staną wkrótce przed sądem

Piątek, 1 sierpnia 2014, 8:25
Aktualizacja: 8:28
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którym zarzuca napad na małżeństwo, prowadzące kantory, pobicie i kradzież dużej sumy pieniędzy. Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 stycznia br.

Podczas śledztwa ustalono, że 26 stycznia wieczorem 31-letni Patryk B., 36-letni Paweł O. oraz 39-letni Waldemar G. spotkali się w hali wynajmowanej przez Pawła O. na terenie Wałbrzycha. Stamtąd pojechali do Lubawki.

- Po zaparkowaniu auta podeszli pod tylne drzwi budynku należącego do pokrzywdzonych, wyważyli je i weszli do środka. Pobili, obezwładnili i skrępowali pokrzywdzonych, a następnie zabrali znajdujące się w domu pieniądze pochodzące z prowadzonych kantorów wymiany walut i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 268 tys. złotych – informuje Wioletta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Po napadzie sprawcy wrócili do hali w Wałbrzychu, zmienili ubrania, a te które mieli na sobie podczas napadu spalili. Potem pojechali do mieszkania Waldemara G., żeby podzielić łup.

Patryk B. i Paweł O. przyznali się do napadu i złożyli wyjaśnienia. Natomiast Waldemar G. zaprzeczył udziałowi w tym przestępstwie.

- Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 12. lat. Przy czym w odniesieniu do Patryka B. prokurator w akcie oskarżenia zawarł wniosek o skierowanie sprawy na posiedzenie i wydanie w trybie art. 343 kpk wyroku skazującego go na uzgodnioną z nim karę w wymiarze 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności – dodaje Violetta Niziołek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group