Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5459
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Banda czterech kradła kable

Piątek, 4 lipca 2008, 14:14
Aktualizacja: 14:14
Autor: TEJO
Straty o wartości 70 tysięcy złotych spowodowało czterech złodziei, których łupem padały napowietrzne linie telefoniczne. Teraz złapanym w czwartek przestępcom grozi kara do pięciu lat więzienia.

Złodzieje działali na terenie gminy Bolków. Kilka razy kradli kabel telekomunikacyjny, co uniemożliwiało mieszkańcom kilku miejscowości w okolicach Bolkowa do korzystania z telefonów.

Sytuacja ta mogła stworzyć dla mieszkańców potencjalne zagrożenie dla ich życia i zdrowia, gdyż w czasie panujących upałów nie mogli dodzwonić się na numery alarmowe pogotowia ratunkowego, straży pożarnej czy policji w celu wezwania pomocy.

Policjanci – zaalarmowani o szajce – wytypowali a następnie rozbili grupę przestępców, która utrudniała ludziom życie. Złodziejami okazało się czterech mieszkańców gminy Bolków w wieku od 18 do 23 lat, którzy w rejonie wsi Mysłów, pięciokrotnie dokonali kradzieży linii napowietrznej.

Jak ustalili mundurowi, członkowie grupy z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu i utrzymania. Skradzione kable były warte 70 tysięcy złotych. Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group