Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5568
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: "Bałtyk-Karkonosze Tour" - Relacja

Wtorek, 14 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 16:29
Autor: Paweł Krygier www.sportowefakty.pl
Polska: "Bałtyk-Karkonosze Tour" - Relacja
Fot. Paweł Krygier www.sportowefakty.pl
W minioną niedzielę zakończył się jeden z ważniejszych kolarskich wyścigów w Polsce "Bałtyk-Karkonosze Tour". Zawodnicy rywalizowali na Trasie z Trzebiatowa do Jeleniej Góry i to właśnie ostatnie etapy w okolicach Jeleniej Góry przyniosły końcowe rozstrzygnięcia.

Przez pierwsze cztery dni rywalizacja rozgrywała się na płaskim terenie. O zwycięstwo rywalizowali sprinterzy a wśród etapowych zwycięzców byli tacy specjaliści od finiszu z peletonu jak: Piotr Zaradny (Knauf Team), Dariusz Rudnicki (Skil Moser), Bogdan Bondariew (Intel-Action) oraz Marcin Gębka (DHL-Author). Od samego początku etapu w żółtej koszulce lidera jechał Piotr Zaradny, który zdobywał punkty na lotnych premiach.

Prawdziwe ściganie rozpoczęło się w sobotę. Górską czasówkę z Kowar na Przełęcz Okraj wygrał Radosław Romanik (DHL-Author), pochodzący z tych stron zawodnik pokazał, że czuje się jak u siebie w domu i wygrał etap, którego zwycięzca w ciągu kilku ostatnich lat triumfował w całym wyścigu. Romanik założył koszulkę lidera, drugie miejsce zajmował Cezary Zamana (Intel-Action) a trzeci był Krzysztof Ciesielski (DHL-Author). Już na drugim sobotnim etapie rozpoczęły się ataki grupy Intel-Action, chcącej wyprowadzić na lidera klasyfikacji generalnej Cezarego Zamanę. Bardzo uważnie jechali jednak zawodnicy DHL. Sukces zespołu Intel-Action okazał się połowiczny, w klasyfikacji generalnej straty nie udało się odrobić, ale etap w Bolkowie wygrał po pasjonującym finiszu z dwuosobowej ucieczki Bartosz Huzarski.

Decydujący etap odbył się w niedzielę i prowadził z Bolkowa do Jeleniej Góry. Przed peletonem jechała dwuosobowa ucieczka, w której udział brali Ukrainiec Aleksader Klimenko z polskiej grupy PSB-Atlas-Orbea oraz rewelacyjny jadący w zielonej koszulce lidera młody Rosjanin Aleksander Mironov (St. Petersburg). Rywalizację zawodników zgromadzeni na trasie kibice podziwiać mogli na bieżąco bowiem zawodnicy rywalizowali na sześciu rundach w centrum Jeleniej Góry. Pierwszy linię mety minął Aleksander Mironov i to on został zwycięzcą etapu. W peletonie Cezaremu Zamanie nie udało odrobić się straty do lidera. Zwycięzcą wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour został więc po raz piąty w karierze Radosław Romanik.

Było to znakomite widowisko dla kibiców, którzy mogli na żywo zobaczyć czołowych polskich zawodników. A najlepsi z nich jak Cezary Zamana czy Radosław Romanik cierpliwie rozdawali autografy oraz pozowali do wspólnych zdjęć.

Kolejną wielką kolarską imprezą w Jeleniej Górze będzie rozgrywany we wrześniu Tour de Pologne, w którym udział weźmie cała czołówka światowa.

Oficjalna strona wyścigu: www.baltyk-karkonosze.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group