Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7917
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Ballada o Kasi i drzewie” – SP7 wyróżniona

Niedziela, 19 kwietnia 2015, 7:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 8:02
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Ballada o Kasi i drzewie” – SP7 wyróżniona
Fot. Archiwum SP7
Dziecięca grupa teatralna “Radosna Siódemka” z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza otrzymała wyróżnienie na II Przeglądzie Teatrów Dziecięcych “Eko–Teatr 2015”, który zakończył się w minioną sobotę (18.04) w Legnicy. Jury postanowiło nagrodzić młodych aktorów za spektakl pt. “Ballada o Kasi i drzewie”.

- Jest to opowieść o przyjaźni, która wszystko zwycięży, nawet złe zakusy nieczułego biznesmena i trzaskające mrozy – mówi Piotr Grosman, opiekun grupy teatralnej.

“Radosna Siódemka” była jednym z najmłodszych uczestników imprezy. Uczniowie z “Siódemki” zostali wyróżnieni za inscenizację na podstawie dramatu Andrzeja Maleszki.

- Kasia przyjaźniła się z Jędrkiem tak bardzo, że nie opuściła go nawet wtedy, gdy zamienił się w drzewo – opowiada trzecioklasista Oskar Marciniak, który występuje w przedstawieniu jako drwal. - Zamieszkała w lesie po to, by strzec go przed złym człowiekiem, który chciał Jędrka-drzewo ściąć. Na szczęście wszystko dobrze się zakończyło. Jędrek wrócił do ludzkiej postaci – dodaje chłopiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group