Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6115
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bajkowy świat inspiracją i energią dla małych artystów z „Muflona”

Piątek, 24 maja 2013, 9:23
Aktualizacja: 9:33
Autor: mestra
Jelenia Góra: Bajkowy świat inspiracją i energią dla małych artystów z „Muflona”
Fot. Organiatorzy
Uczestnicy zajęć pracowni plastycznej w Miejskim Domu Kultury „Muflon” wzięli udział w plenerze artystycznym pn. „W bajkowym świecie”, by kształcić zmysł obserwacji, doskonalić swój warsztat pracy, rozwijać artystyczne talenty oraz poszukiwać własnych środków wyrazu.

W dniach 17. – 19. maja br. w Domu Wczasowym „Lubuszanin” k. Karpacza odbył się plener plastyczny, na który przybyło 14 dzieci w wieku 8-15 lat – uczestników zajęć prowadzonych przez malarkę i plastyczkę Agatę Makutynowicz w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Niezwykły klimat okolic kaplicy p.w. św. Anny i „Dobrego Źródła” zainspirował dzieci do namalowania własnych wizji widzianych krajobrazów, a poprzez kontakt z naturą i drugim człowiekiem – miał wpływ na ich rozwój wewnętrzny.

Oprócz kreowania własnych wizji pejzaży na płótnie, dzieci spędzały dużo czasu w ruchu podczas wspólnych spacerów po lesie. Uczestnicy pleneru poznali m.in. legendę i ciekawostki związane z Grabowcem, legendę o cudownie ozdrowiałym jeleniu po napiciu się wody z „Dobrego Źródła” oraz związaną z jaworem o najgrubszym pniu w Karkonoszach. Na skałach leżących u podnóża Grabowca, na tzw. „Patelni” dzieci czerpały energię do malowania z karkonoskiego cza kramu i wsłuchiwały się w odgłosy natury.

Naładowane pozytywną energią i pełne nowych twórczych inspiracji spotkają się ponownie na zajęciach w „Muflonie”, by pod okiem pani instruktor przenieść się znów w bajkowy świat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group