Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3808
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bajkowe zajęcia

Niedziela, 8 września 2019, 8:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 września 2019, 6:44
Autor: WAC
Jelenia Góra: Bajkowe zajęcia
Fot. WAC
Te warsztaty są świetną okazją, aby naszym dzieciom pokazać bajki z czasów gdy sami byliśmy dziećmi, a one często ich nie znają – mówili dziadkowie i rodzice dzieci biorących udział w warsztatach kreatywnych „Najpiękniejsze Bajki z lat 80”, które odbyły się wczoraj (7.09) w Przystani Twórczej.

Warsztaty i animacje dla rodzin z dziećmi „Najpiękniejsze Bajki z lat 80” zorganizowano w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony. Jest on realizowany z okazji 30. rocznicy upadku komunizmu, obchodzonej w Polsce i Czechach w 2019 roku. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

Głównym motywem warsztatów nawiązującym do bajek z czasów PRL – u było ręczne malowanie talerzy. Każde dziecko mogło zabrać do domu własny talerz z podobizną Bolka i Lolka, Krecika, Smerfów czy też Reksia. Inną propozycją było fantazyjne malowanie na deskach i deseczkach. Sporym powodzeniem cieszyło się także wykonywanie barwnych maskotek z rękawiczek i guzików oraz pomponów z tiulu.

Dzieci obejrzały też inscenizację bajki „Kot w butach” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group