Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8888
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bajeczny świat na placu Ratuszowym

Poniedziałek, 14 września 2009, 8:30
Aktualizacja: 8:30
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Bajeczny świat na placu Ratuszowym
Fot. rylit
W niedzielę po południu pojawił się na jeleniogórskim rynku Bajkobus z Wrocławia. Jednak spektakl rozpoczęli nie aktorzy, ale dzieci z jeleniogórskiego Domu Dziecka „Dąbrówka”. Występ był główną nagrodą w konkursie na najlepszy scenariusz sztuki dla dzieci.

Konkurs ogłoszono w ramach w ramach piątej edycji Domy Pozytywnej Energii „EnergiaPro”. Udział w nim wzięło jedenaście domów dziecka z Dolnego Śląska. Zmagania nie należały do łatwych. Pierwsze miejsce zajął Dom Dziecka z Jeleniej Góry „Dąbrówka”.

W nagrodę dzieci przez tydzień brały udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Lalek we Wrocławiu poznając tajniki sztuki animacji. Scenografie i lalki również młodzi lalkarze wykonali sami. W ramach nagrody w konkursie młodzi ludzie jeżdżą z teatrem lalek po Dolnym Śląsku prezentując swoją sztukę.

Wczoraj Bajkobus zawitał na jeleniogórski rynek. Prezentowana przez młodych aktorów z „Dąbrówki” sztuka przypadła do gustu jeleniogórskim maluchom, które z wielkim przejęciem oglądały przedstawienie.

Jest o bardzo ciekawa inicjatywa pomysłodawców, ponieważ sztuka przygotowana przez dzieci dociera bezpośrednio do wielu najmłodszych mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy mają możliwości skorzystania z przedstawień przygotowywanych przez prawdziwe teatry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group