Jelenia Góra: AZS dało lekcję kosza

Środa, 23 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 23 sierpnia 2006, 20:03
Autor: Agnieszka Rafińska
Nie udał się rewanż koszykarkom MKS MOS Karkonosze, które dzisiaj ponownie uległy AZS Kolegium Karkonoskiemu 34:68.

W pierwszej kwarcie spotkania podopieczne trenera Gadzimskiego grały zupełnie inną koszykówkę niż we wczorajszym meczu. Nie odstępowały ani na krok doświadczonych rywalek. Walczyły jak równe z równym. Dobra dyspozycja zawodniczek MKS-u zaskoczyła AZS. Pierwsza część zakończyła się minimalnym prowadzeniem akademiczek 17:13.

Druga wyglądała już zupełnie inaczej. Koszykarki MKS-u dając z siebie wszystko w pierwszej kwarcie straciły dużo sił. Natomiast podopieczne Rafała Sroki zaczęły grać coraz bardziej ofensywny basket. Przyniosło to rezultaty w postaci dziesięciu punktów przewagi 16:6.

Trzecia ćwiartka była podobna do poprzedniej. Zaostrzyła się walka i sędzia spotkania, Jerzy Gadzimski, musiał odgwizdywać sporą liczbę przewinień. Nie przeszkodziło to jednak w ponownym wygraniu kwarty przez Kolegium. Tym razem 16:9.

Ostatnia część meczu to ogromna dominacja AZS-u. Zepchnięte do defensywy młode zawodniczki MKS-u starały się tracić jak najmniej koszy. Zdecydowana przewaga zespołu Kolegium zakończyła się ich zwycięstwem w czwartej kwarcie 19:6. Całe spotkanie wygrała więc drużyna Kolegium w stosunku 68:34.

Po raz kolejny znakomicie zagrała Małgorzata Myćka, zdobywczyni piętnastu punktów. Lecz to nie do niej należy największa zdobycz punktowa. Najlepiej pod tym względem spisała się Dorota Wójcik, zdobywając dwadzieścia oczek. W ekipie MKS-u najlepiej rzucały Joanna Mochól oraz Marzena Kowalczyk. Obie zdobyły po osiem punktów.

<b>MKS MOS Karkonosze – AZS Kolegium Karkonoskie 34:68 (13:17,6:16,9:16,6:19)</b>