Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14489
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Awaria przez... but narciarski

Wtorek, 22 lutego 2022, 6:11
Autor: WAC
Miłków: Awaria przez... but narciarski
Fot. Czytelnik
Kilka dni temu doszło do awarii urządzeń i wypływu nieczystości z przepompowni ścieków w Miłkowie. O problemie poinformowali nas pan Hubert, który spacerując w pobliżu obiektu zauważył pozostałości po wypływie nieczystości płynnych.
Moim zdaniem albo ta przepompownia nie jest dostosowana do dużej ilości nieczystości, jakie trafiają do niej z Karpacza, Ścięgien i Miłkowa lub też coś przypływa kanałem, blokuje przepływ i powoduje wyrzut ścieków – mówi nasz Czytelnik. - Dlatego uważam, że KSWiK coś powinno z tym zrobić, albo zwiększyć wydajność pomp, albo wdrożyć monitoring, który w odpowiednim momencie poinformuje obsługę, że coś jest nie tak.

Jak informuje dyrektor ds. technicznych Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji Krzysztof Ślęzok awarię przepompowni spowodował but narciarski, który ktoś wrzucił do studzienki kanalizacyjnej.

Awaria, przepompownie została już naprawiona – wyjaśnia K. Ślęzok. - Pracownicy KSWiK przy użyciu koparki musieli odsłonić pompę, rozebrać ją, przeczyścić, a przede wszystkim usunąć but narciarski, który zablokował przepływ nieczystości. Po wykonaniu naprawy przepompownia wróciła do swojej normalnej pracy. Po niedawnej wymianie pompy jest ona wydajna do ilości trafiających tam ścieków.

W sprawie awarii w Miłkowie postępowanie wyjaśniające wszczęła Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Nasza delegatura w Jeleniej Górze  została powiadomiona telefonicznie w dniu 20 lutego o wypływie ścieków z
przepompowni w Miłkowie - mówi Beata Merenda z WIOŚ we Wrocławiu. - W związku z otrzymanym zgłoszeniem, niezwłocznie powiadomiono telefonicznie KSWiK oddział w Podgórzynie o zdarzeniu, celem podjęcia działań. Ponadto, 21 lutego wystąpiono do KSWiK o udzielenie informacji o przyczynie zdarzenia oraz podjętych działaniach od momentu otrzymania telefonicznego zgłoszenia. Jednocześnie inspektorzy delegatury WIOŚ w Jeleniej Górze podjęli działania w terenie. W zależności od ustaleń w sprawie, WIOŚ będzie podejmował dalsze czynności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
19
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
5%
Smuci
12
21%
Złości
23
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
338
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Koszykówka
Walczymy właśnie o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
 
Kultura
Grają w teatrze
 
Inne wydarzenia
Trwa absolutny hit kolejki!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group