Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7760
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Awantura przy wycince chorych drzew przy ul. Łazienkowskiej

Piątek, 23 listopada 2012, 6:37
Aktualizacja: Sobota, 24 listopada 2012, 10:24
Autor: Angela/AP
Jelenia Góra/Sobieszów: Awantura przy wycince chorych drzew przy ul. Łazienkowskiej
Fot. TED
Wiele emocji wzbudziła przycinka konarów i wycinka drzew przy ulicy Łazienkowskiej w Sobieszowie. Przeciwne wykonywaniu tych prac były trzy osoby, które próbowały przeszkodzić w realizacji zadania. Zdaniem okolicznych mieszkańców i radnego Janusza Wojtasa, na wniosek którego wykonano roboty, drzewa zagrażały bezpieczeństwu ludzi.

- Po interwencji mieszkańców z ulicy Łazienkowskiej, skierowałem wniosek o przycięcie gałęzi na tym odcinku drogi oraz usunięciu jednego chorego drzewa zagrażającego bezpośrednio mieszkańcom – tłumaczy radny Janusz Wojtas.

Komisja z ochrony środowiska z Jeleniej Góry i Wrocławia potwierdziła zasadność przeprowadzenia tych prac i po oględzinach stwierdziła, że muszą być usunięte jeszcze trzy inne drzewa, które znajdują się blisko stacji transformatorowej.

- Na tym odcinku rosną stare topole i brzozy, które latami nie były przecinane i pielęgnowane, dlatego tak się rozrosły, że ich gałęzie zwisają bezpośrednio nad jezdnią i chodnikiem oraz liniami energetycznymi – mówią mieszkańcy.

Po każdym większym wietrze suche konary spadały na drogę i chodnik.

- Nie rozumiem o co ta wrzawa – mówi pan Andrzej mieszkający przy ul. Łazienkowskiej. - Przeciwnicy tej wycinki nawet nie mieszkają na naszej ulicy i nie wiedzą z czym musimy się borykać. Było to niepotrzebne, tylko wszyscy się zdenerwowali. Jeśli zależało by to ode mnie, to wyciąłbym wszystkie te stare, schorowane drzewa i nasadził nowe – dodaje mieszkaniec z Łazienkowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
78
Tak, to odpowiedzialna praca
18%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
24%
To oburzające ile zarabiają
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group