Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3628
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Awantura przy wycince chorych drzew przy ul. Łazienkowskiej

Piątek, 23 listopada 2012, 6:37
Aktualizacja: Sobota, 24 listopada 2012, 10:24
Autor: Angela/AP
Jelenia Góra/Sobieszów: Awantura przy wycince chorych drzew przy ul. Łazienkowskiej
Fot. TED
Wiele emocji wzbudziła przycinka konarów i wycinka drzew przy ulicy Łazienkowskiej w Sobieszowie. Przeciwne wykonywaniu tych prac były trzy osoby, które próbowały przeszkodzić w realizacji zadania. Zdaniem okolicznych mieszkańców i radnego Janusza Wojtasa, na wniosek którego wykonano roboty, drzewa zagrażały bezpieczeństwu ludzi.

- Po interwencji mieszkańców z ulicy Łazienkowskiej, skierowałem wniosek o przycięcie gałęzi na tym odcinku drogi oraz usunięciu jednego chorego drzewa zagrażającego bezpośrednio mieszkańcom – tłumaczy radny Janusz Wojtas.

Komisja z ochrony środowiska z Jeleniej Góry i Wrocławia potwierdziła zasadność przeprowadzenia tych prac i po oględzinach stwierdziła, że muszą być usunięte jeszcze trzy inne drzewa, które znajdują się blisko stacji transformatorowej.

- Na tym odcinku rosną stare topole i brzozy, które latami nie były przecinane i pielęgnowane, dlatego tak się rozrosły, że ich gałęzie zwisają bezpośrednio nad jezdnią i chodnikiem oraz liniami energetycznymi – mówią mieszkańcy.

Po każdym większym wietrze suche konary spadały na drogę i chodnik.

- Nie rozumiem o co ta wrzawa – mówi pan Andrzej mieszkający przy ul. Łazienkowskiej. - Przeciwnicy tej wycinki nawet nie mieszkają na naszej ulicy i nie wiedzą z czym musimy się borykać. Było to niepotrzebne, tylko wszyscy się zdenerwowali. Jeśli zależało by to ode mnie, to wyciąłbym wszystkie te stare, schorowane drzewa i nasadził nowe – dodaje mieszkaniec z Łazienkowskiej.

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group