Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 6997
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

ŚWIAT: Awans Biegu Piastów do światowej elity

Sobota, 14 czerwca 2008, 13:24
Aktualizacja: 13:27
Autor: JEN
Bieg Piastów w Jakuszycach stał się członkiem międzynarodowej organizacji masowych zawodów narciarskich pod nazwą: Worldloppet.

Szef Biegu Piastów i swoisty guru tej imprezy od kilkudziesięciu lat - Julian Gozdowski starał się o to od początku objęcia tego stanowiska. Dzięki temu ta impreza kwalifikowana była coraz wyżej w hierachii masowych biegów narciarskich w Europie. Teraz ma już najwyższą, światową rangę. J. Gozdowski był w Szwecji podczas podejmowania decyzji w tej sprawie przez międzynarodowe czternastoosobowe gremium, które jednogłośnie przyznało tę rangę Biegowi Piastów. - Szczególnie chwalili nas Czesi, którzy często bywają naszej imprezie – powiedział szef Biegi Piastów.

Ta decyzja oznacza znakomitą promocję dla Polany Jakuszyckiej, Szklarskiej Poręby o jeleniogórskiego regionu. W biegach zaliczanych do Wordloppet bierze udział około milion osób.

Można przypuszczać, że awans Biegu Piastów do światowej czołówki spowoduje, że organizowana po raz 33. ta impreza (7-8 marca 2009 r.) odbędzie się z udziałem rekordowej liczby uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group